17.5 C
Świecie
środa 22 maja 2024
Strona głównaInwestycjeModernizacje dróg wojewódzkich. Na liście nie ma trasy Koronowo-Wierzchucin Królewski

Modernizacje dróg wojewódzkich. Na liście nie ma trasy Koronowo-Wierzchucin Królewski

Pół miliarda złotych – taką kwotę zabezpieczył w tym roku samorząd województwa na modernizację sieci  kujawsko-pomorskich dróg. Na liście nie ma trasy z Koronowa do Wierzchucina Królewskiego, o którą zabiegali mieszkańcy

– Między innymi dzięki skutecznemu pozyskiwaniu środków zewnętrznych – funduszy unijnych i dotacji z budżetu państwa – możemy konsekwentnie modernizować wojewódzkie drogi – podkreśla marszałek Piotr Całbecki. – Intensywnie współpracujemy także z samorządami lokalnymi, z którymi przygotowujemy się do budowy obwodnic oraz kolejnych ścieżek pieszo-rowerowych. Udało nam się też zapewnić fundusze na ochronę i odtwarzanie przydrożnych alei – dodaje.

W powiecie bydgoskim z wykorzystaniem środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 kontynuowana będzie modernizacja drogi wojewódzka nr 249 z Czarnowa do Solca Kujawskiego wraz z budową przeprawy promowej (powiaty bydgoski i toruński, długość 2,5 km) – drogi i przyczółki są prawie gotowe, wykonawca promu przygotowuje jednostkę do odbioru, a także drogi wojewódzkiej nr 254 Brzoza-Łabiszyn  (powiaty bydgoski i żniński, długość 13 km) – wykonawca zakończył prace projektowe, przygotowuje się do uzyskania zezwolenia na realizację inwestycji drogowej.

W oparciu o środki własne samorządu województwa kujawsko-pomorskiego realizowane będą prace na drodze wojewódzkiej nr 223 rondo-Białe Błota (długość 1 km). Dodatkowo zarezerwowano też środki niezbędne do uruchomienia inwestycji na drodze wojewódzkiej nr 244 w Żołędowie (długość 3 km). Nowe nawierzchnie i mikrodywaniki pojawią się na drodze wojewódzkiej nr 244 Bydgoszcz Północ-Strzelce Górne (długość 1,5 km) i na drodze wojewódzkiej nr 256 w Chełmszczonce. Z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg sfinansowana zostanie modernizacja drogi wojewódzkiej nr 204 na terenie Solca Kujawskiego (ulica Garbary), (długość 0,6 km).

Przypomnijmy, że o remont drogi wojewódzkiej nr 243 na odcinku od Koronowa do Wierzchucina Królewskiego mieszkańcy walczą od wielu. W bardzo złym stanie są m.in. krawędzie jezdni. Zarząd Dróg Wojewódzkich w ubiegłym roku dokonał modernizacji mostu w Byszewie. We wrześniu ubiegłego roku ZDW przekazał nam, że uszkodzenia zagrażające bezpieczeństwu są naprawiane na bieżąco. Sporo mówiło się także o budowie ścieżki pieszo-rowerowej na tym odcinku. – Rolę lidera zadania polegającego na budowie 11-kilometrowej drogi rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 243 pełni gmina Koronowo – mówi Michał Sitarek rzecznik prasowy drogowców.

Sprawę złego stanu drogi poruszył również na jednej z sesji Rady Miejskiej w Koronowie radny Patryk Bociek. Przekazał on, że wystosowana został petycja, którą podpisało 976 mieszkańców.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x