13.1 C
Świecie
czwartek 13 czerwca 2024
Strona głównaInwestycjeMilionowa inwestycja w Mąkowarsku. Co jeszcze planuje powiat na terenie gminy Koronowo?

Milionowa inwestycja w Mąkowarsku. Co jeszcze planuje powiat na terenie gminy Koronowo?

W przyszłorocznym budżecie powiatu bydgoskiego znalazło się zadanie polegające na budowie obiektu inżynierskiego – wiaduktu wraz z drogami dojazdowymi w ramach rozbudowy drogi powiatowej 1514C Mąkowarsko-Sokole Kużnica-Koronowo w miejscowości Mąkowarsko. Mowa o wiadukcie nad linią kolejową nr 241 w ciągu ulic Dworcowej/Leśnej

Wartość inwestycji szacowana jest na 3 mln zł. Zadanie zostanie pokryte ze środków rządowego programu Polski Ład. Warto tutaj jednak zauważyć, że pierwotny projekt przebudowy wiaduktu został zablokowany. Interweniowała w tej sprawie Społeczna Komisja Infrastruktury i Transportu Publicznego w Koronowie. – Dzięki naszej współpracy z Ministerstwem Infrastruktury poprzedni projekt wiaduktu został całkowicie wstrzymany i opracowano nowy projekt według naszych zaleceń – informowała Komisja. – Przeprojektowano najazdy, a sam wiadukt podniesiono o około pół metra niż w pierwotnym projekcie. Zależało nam na tym, by wiadukt był wybudowany tak, aby w przyszłości można było bez problemu zainstalować sieć trakcyjną przy elektryfikacji linii kolejowej. Głos strony społecznej jak widać ma znaczenie. Dziękujemy Ministrowi Infrastruktury za pomoc. Starosta Bydgoski wydał obwieszczenie dotyczące wydania decyzji administracyjnej zezwalającej na realizację zadania. Tak powinno się rozbudowywać drogi, z uwzględnieniem rozwoju sieci kolejowej. Gdyby nie nasze zaangażowanie to byłoby jak zwykle w Polsce, a więc dla rozwoju samochodozy, a nie tak powinno być. Rozwój musi być równomierny – dodała Komisja.

Budowa nowego wiaduktu to nie jedyna inwestycja jaką planuje powiat w przyszłym roku na terenie gminy Koronowo. W budżecie mowa też jest o budowie chodnika we Wtelnie o długości 100 metrów od DW nr 244 do ul. Dworcowej (100 tys. zł), rozbudowa drogi powiatowej 1512C Wilcze-Wierzchucin Królewski w Łąsku Wielkim (1 mln zł). Oprócz tego wykonane zostaną projekty na przebudowę drogi powiatowej nr 1909C Samsieczno-Witoldowo polegającej na umocnieniu pobocza (15 tys. zł), przebudowę drogi powiatowej nr 1525C Koronowo – Żołędowo w miejscowości Samociążek polegającej na podniesieniu nośności obiektu inżynierskiego numer JNI 35013314 (46 tys. 740 zł), przebudowę przepustu w ciągu drogi powiatowej Nr 1521C Stary Dwór – Witoldowo w m. Bytkowice (12 tys. zł). Ponadto kontynuowane będą prace związane z budową ścieżki rowerowej od drogi krajowej numer 25 do Bożenkowa, rozbudową budynku szkoły o salę gimnastyczną wraz z przebudową części pomieszczeń dydaktycznych w ZS w Koronowie oraz termomodernizacja budynku Liceum Ogólnokształcącego w Koronowie.

Fot. Rafał Wąsowicz

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x