20.3 C
Świecie
sobota 20 lipca 2024
Strona głównaNa sygnaleMieszkanka Koronowa handlowała podrobioną odzieżą. Grozi jej do dwóch lat więzienia

Mieszkanka Koronowa handlowała podrobioną odzieżą. Grozi jej do dwóch lat więzienia

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej podczas kontroli na koronowskim targowisku znaleźli odzież z podrobionymi znakami towarowymi

– W trakcie rutynowych działań kontrolnych prowadzonych na targowisku w Koronowie, funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej KAS na jednym ze stoisk handlowych znaleźli 163 sztuki odzieży oznaczonej podrobionymi znakami towarowymi różnych światowych marek – informuje Izba Administracji Skarbowej w Bydgoszczy. – Bluzy, kurtki i koszulki o wartości rynkowej szacowanej na kwotę ok. 100 tys. złotych sprzedawała mieszkanka Koronowa. Charakter oznaczeń, niska jakość zatrzymanej odzieży, a także cena wyraźnie odbiegająca od rynkowej, wskazywały na nieoryginalne pochodzenie towarów – dodają funkcjonariusze.

Zgodnie z przepisami ustawy o prawie własności przemysłowej, obrót podrobionymi towarami podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Wszystkie zatrzymane towary zostały przekazane do magazynu depozytowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu, który prowadzi postępowania w tych sprawach.

KAS przypomina, że wyroby, które pochodzą z nielegalnej produkcji nie spełniają norm jakościowych, a w swoim składzie mogą zawierać toksyczne substancje szkodliwe dla zdrowia.

fot. KAS Bydgoszcz

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x