20.3 C
Świecie
sobota 20 lipca 2024
Strona głównaInwestycjeMieszkańcy zdecydowali! Te inwestycje zostaną przeprowadzone w Koronowie

Mieszkańcy zdecydowali! Te inwestycje zostaną przeprowadzone w Koronowie

Zakończyło się głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego gminy Koronowo na rok 2022

– Taki Budżet obiecywałem i słowa dotrzymałem – informował burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski. – Budżet Obywatelski daje realny wpływ mieszkańcom na realizację konkretnych inwestycji w najbliższym otoczeniu.

W maju br. ruszyła kampania informacyjno-edukacyjna. W czerwcu można było zgłaszać projekty. Po tym nastąpiła weryfikacja zgłoszonych inwestycji. Urząd Miejski w Koronowie poinformował, że do budżetu zakwalifikowane zostały projekty: książkomat (149 tys. zł), budowa systemu nawadniana boiska Stadionu Miejskiego w Koronowie (70 tys. zł), projekt i realizacja oświetlenia wzdłuż ścieżki rowerowej na osiedlu Pieczyska – Tuszyny (250 tys. zł), poprawa bezpieczeństwa mieszkańców poprzez doświetlenie przejść dla pieszych (35 tys. zł).

6 września rozpoczęło się głosowanie. Swój głos można było oddać za pomocą specjalnie utworzonej strony internetowej lub osobiście w siedzibie urzędu. Każdy mieszkaniec gminy, mógł oddać tylko jeden głos.

Głosowanie trwało do 20 września do północy. Oddano ponad 700 głosów. Książkomat uzyskał 37 głosów, budowa systemu nawadniana boiska Stadionu Miejskiego w Koronowie 306 głosów, projekt i realizacja oświetlenia wzdłuż ścieżki rowerowej na osiedlu Pieczyska – Tuszyny 247 głosów, poprawa bezpieczeństwa mieszkańców poprzez doświetlenie przejść dla pieszych 133 głosy.

Urząd Miejski w Koronowie w uzasadnieniu podaje:

Biorąc pod uwagę zapisy Uchwały nr XXXI/262/20 Rady Miejskiej w Koronowie z dnia 28 października 2020 w sprawie zasad i trybu przeprowadzania budżetu obywatelskiego Gminy Koronowo i Regulaminu budżetu obywatelskiego w Gminie Koronowo tj. m.in.:
– „Wysokość środków finansowych przeznaczonych na realizację budżetu obywatelskiego w 2022 roku będzie wynosiła 250.000,00 zł.”
– „Do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego przyjmuje się te projekty, które uzyskały największą liczbę głosów, aż do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na realizację budżetu obywatelskiego na dany rok.”
– „Jeżeli kolejny projekt, który otrzymał największą liczbę głosów nie mieści się w pozostałej kwocie, pomija się go i wprowadza się na listę następny projekt, który uzyskał najwyższą liczbę głosów i mieści się w pozostałej kwocie”,

Informujemy, że projekty, które realizowane będą w roku 2022 w ramach budżetu obywatelskiego to: Budowa systemu nawadniana boiska Stadionu Miejskiego w Koronowie (projekt nr 6) i Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców poprzez doświetlenie przejść dla pieszych (projekt nr 9).

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x