17.5 C
Świecie
środa 22 maja 2024
Strona głównaNa sygnaleMężczyzna zasłabł za kierownicą na drodze ekspresowej. Z pomocą ruszyli policjanci

Mężczyzna zasłabł za kierownicą na drodze ekspresowej. Z pomocą ruszyli policjanci

Szybkie i sprawne działanie zespołu dyżurnych być może uratowało życie lub zdrowie mieszkańcowi województwa zachodnio-pomorskiego. Mężczyzna zasłabł za kierownicą auta na drodze S-5. Funkcjonariusze namierzyli jego dokładne miejsce położenia i wysłali tam pomoc

– Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu późnym popołudniem, wówczas zastępca dyżurnego bydgoskiej komendy asp. Bartosz Pirogowski oraz pomocnik Agata Białek przyjęli zgłoszenie dotyczące kierowcy pojazdu marki Audi – relacjonuje nadkom. Przemysław Słomski z Zespołu Prasowego KWP w Bydgoszczy. – Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna zasłabł i zjechał gdzieś na drodze S-5 na wysokości gminy Sicienko. Zgłaszającą była córka kierowcy, która dzwoniła z województwa warmińsko-mazurskiego. Zgłaszająca przekazała numery telefonów do taty oraz mamy. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do działania. Na wskazaną trasę skierowali patrol z Koronowa. W tym czasie policjant skontaktował się telefonicznie z kierowcą. Niestety kontakt z mężczyzną był znacznie utrudniony. Funkcjonariusz nie zdołał w rozmowie z nim ustalić jego dokładnego miejsca położenia. Następnie zadzwonił do jego żony. Okazało się, że kobieta ma lokalizator telefonu męża. Policjant przekazał jej swój prywatny numer, na który wysłała informację o dokładnym położeniu kierowcy. Lokalizacja wskazywała na okolicę miejscowości Szczutki. Informację tę natychmiast wykorzystał pomocnik, który na miejsce wysłał patrol ruchu drogowego – dodaje nadkom. Słomski.

Policjanci szybko odnaleźli mężczyznę. Funkcjonariusze podali już bardzo precyzyjną informację o ich położeniu, co pozwoliło na sprawne skierowanie na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego. Załoga pogotowia zabrała mężczyznę do szpitala na badania. Sytuacja była bardzo poważna i zagrażająca życiu mężczyzny z uwagi na jego dolegliwość chorobową, którą potwierdziła jego żona w rozmowie z policjantem.

– Dociekliwość, szybkie zebranie informacji i sprawne działanie to klucz do sukcesu w codziennej służbie zespołu dyżurnych – podkreśla nadkom. Przemysław Słomski. – Bardzo często to od nich zależy życie i zdrowie niejednego mieszkańca naszego kraju – dodaje funkcjonariusz.

fot. ilustracyjne

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie