1.9 C
Świecie
piątek 19 kwietnia 2024
Strona głównaBiznes, pieniądze i pracaMaszyny z Koronowa trafiają na cały świat. W zakładzie zatrudnionych jest prawie...

Maszyny z Koronowa trafiają na cały świat. W zakładzie zatrudnionych jest prawie 200 osób

Zakład produkcyjny PJP Makrum przy Szosie Kotomierskiej z pewnością rozpoznawalny jest wśród mieszkańców Koronowa. Prowadzona jest tutaj produkcja m.in. jednego z najważniejszych produktów z oferty spółki – systemów przeładunkowych marki Promstahl. W zakładzie praca skupia się także na automatycznych parkingach Modulo oraz wózkach widłowych i ofercie wyposażenia magazynów Promlift

PJP Makrum S.A. to notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych grupa spółek przemysłowych. Jej główna siedziba mieści się w samym sercu Bydgoszczy – w nowoczesnym biurowcu przy Placu Kościeleckich 3. PJP Makrum, znane wcześniej jako Projprzem Makrum, działa w takich segmentach rynku jak budownictwo przemysłowe, maszyny krusząco-mielące, wyposażenie magazynów, systemy przeładunkowe oraz systemy parkingowe. W swoim portfolio ma takie znane marki produktowe jak Makrum, Promstahl, Modulo czy Promlift. Większość produktów spółki wytwarzana jest w Koronowie – w głównym zakładzie produkcyjnym, zajmującym powierzchnię 11,12 hektara.

W koronowskiej fabryce praktycznie zakończono realizację inwestycji, której celem było umożliwienie optymalizacji procesu produkcyjnego oraz zwiększenie możliwości produkcyjnych i konkurencyjności produktowej w zakresie systemów przeładunkowych i parkingowych. Inwestycja polegała na rozbudowie części produkcyjnej i magazynowej oraz infrastruktury maszyn i urządzeń do transportu. Rozbudowa ta była odpowiedzią na dynamiczny rozwój PJP Makrum i rosnące zainteresowanie jej produktami, głównie systemami przeładunkowymi, które są najważniejszym towarem eksportowym spółki.

PJP Makrum S.A. oferuje te produkty pod marką Promstahl w ponad 50 krajach na wszystkich kontynentach. W Europie systemy przeładunkowe Promstahl należą do grupy najchętniej wybieranych przez klientów rozwiązań techniki przeładunku, co plasuje PJP Makrum w europejskiej czołówce producentów systemów przeładunkowych – mówi Piotr Szczeblewski, prezes zarządu PJP Makrum.

Po rozbudowie nowoczesny zakład w Koronowie składa się z takich obiektów jak krajalnia, gdzie miejsce ma cięcie materiałów, gięcie, wiercenie itp.; spawalnia z półautomatami spawalniczymi i zrobotyzowanymi stanowiskami spawalniczymi; hala obróbki, toczenia i frezowania; malarnia z półautomatyczną linią lakierniczą z komorą lakierniczą, manipulatorem, suszarnią; specjalistyczna hala montażu systemów parkingowych; hala produkcji uszczelnień oraz magazynu, gdzie zastosowano m.in. regały wysokiego składowania na wysokość 8,6 m i regały wspornikowe 8,25 m.

Obecnie w zakładzie przy bezpośredniej produkcji zatrudnionych jest prawie 200 osób. Przygotowanie produkcji stanowią działy konstrukcyjny, dział przygotowania produkcji (technologiczny) oraz pracownicy dozoru bezpośredniego (mistrzowie) o łącznej liczbie 25 osób. Pracę fabryki wspiera dział utrzymania ruchu, dział zakupów, dział transportu (realizujący wysyłki) oraz administracja i magazynu. Działy te zatrudniają kolejne 25 osób.

Od wielu lat zakład produkcyjny PJP Makrum współpracuje z Zespołem Szkół Zawodowych im. gen. Stanisława Maczka w Koronowie w zakresie praktyk zawodowych i staży. Cały czas poszukuje także spawaczy, operatorów urządzeń CNC, ślusarzy, śruciarzy i monterów, którzy mogliby dołączyć do koronowskiego zespołu PJP Makrum.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x