15.9 C
Świecie
środa 22 maja 2024
Strona głównaHistoria i wspomnieniaMarcin Łopatka nie żyje. Miał zaledwie 19 lat

Marcin Łopatka nie żyje. Miał zaledwie 19 lat

Stowarzyszanie Łatwo Pomagać przekazało informację o śmierci Marcina Łopatki. Od urodzenia 19-latek chorował na schorzenie genetyczne. W Koronowie organizowane były akcje pomocowe

Marcin od urodzenia chorował na Recklinghausena NF1 – schorzenie genetyczne. W lipcu 2021 roku usłyszano dramatyczną diagnozę – złośliwy nowotwór mięsak wrzecionowaty przedramienia prawego z przerzutami do płuc. Organizm Marcina został mocno wyniszczony. Niestety guz urósł do takich rozmiarów, że konieczna była amputacja. Chłopak z optymizmem patrzył jednak w przyszłość.

Inni ludzie nie pozostali obojętni na los tego młodego człowieka. Stowarzyszenie Łatwo Pomagać z siedzibą w Gościeradzu organizowało akcje pomocowe. 9 stycznia br. w koronowskiej bazylice odbył się koncert w wykonaniu Magdaleny Steczkowskiej. Po koncercie wolontariusze Stowarzyszenia „Łatwo Pomagać” zbierali fundusze do puszek na rzecz pomocy. Marcinowi poświęcony był także tegoroczny Bieg Mikrutów w Koronowie.

Niestety Stowarzyszanie Łatwo Pomagać przekazało informacje o śmierci Marcina. – Marcinie miałeś całe życie przed sobą, bo cóż to mieć 19 lat – czytamy we wpisie zamieszczonym na profilu społecznościowym stowarzyszenia. – Mieliśmy razem z Tobą cieszyć się Twoimi planami. Mieliśmy smakować Twojej pizzy, mieliśmy zarażać się Twoim optymizmem. Jednak już dziś pewnie Marcinie koncertujesz na gitarze w niebie, bo tam przecież nie ma żadnych ograniczeń i tego okropnego bólu. I czarujesz tym Twoim cudownym uśmiechem, ale wiedz, że Swoim odejściem złamałeś nam serca. Jest nam ciężko i nie rozumiemy. Łączymy się w bólu z rodziną Marcina, tak bardzo nam przykro – dodaje stowarzyszenie.

Pogrzeb Marcina odbędzie się w środę 22.06. Msza św. o godz.11.00 w kościele parafialnym pw Matki Bożej Królowej Polski we Włókach. Po mszy odprowadzenie i pochowanie Marcina na cmentarzu przy drewnianym kościółku pw Marii Magdaleny we Włókach. Różaniec przed mszą o godz. 10.30.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie