7.1 C
Świecie
środa 21 lutego 2024
Strona głównaLudzieMarcin Kochański – bohaterski, młody człowiek. Odebrał specjalną nagrodę

Marcin Kochański – bohaterski, młody człowiek. Odebrał specjalną nagrodę

Dzisiaj na boisku Szkoły Podstawowej numer 2 w Koronowie Marcin Kochański odebrał odznakę „luvenis Forti” przyznawaną przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej

Był 4 grudnia tuż przed godziną 20:00. Wtedy też do straży pożarnej wpłynęła informacja o pożarze przyczepy kempingowej w Koronowie przy ul. Leśnej. Na miejsce natychmiast zadysponowano strażaków z Koronowa, Bydgoszczy, Gościeradza i Wtelna. Łącznie pięć zastępów. Okazało się, że zgłaszającym był 10-latek, który sam zadzwonił pod numer alarmowy. Wykazał się on wielką odwagą i prawidłową postawą.

Marcin zdobył wielkie uznanie służb ratunkowych. Dzisiaj (13 stycznia) na boisku Szkoły Podstawowej nr 2 w Koronowie odebrał odznakę „luvenis Forti” przyznawaną przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Młodemu bohaterowi towarzyszyli koledzy z klasy oraz wychowawczyni Jolanta Domek. Słowa uznania skierowali Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy st. bryg. mgr inż. Jarosław Koprowski oraz st. kpt. Karol Smarz, a także Burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski.

Marcin otrzymał wyróżnienie za wzorową, godną naśladowania postawę, wykazując się wiedzą, umiejętnościami i rozsądkiem, dzielnością i opanowaniem w sytuacji niebezpiecznej. Gratulujemy!

Fot. Gmina Koronowo

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x