15.9 C
Świecie
środa 22 maja 2024
Strona głównaSportLodowisko w Koronowie. Dlaczego w tym sezonie nie powstało?

Lodowisko w Koronowie. Dlaczego w tym sezonie nie powstało?

Miłośnicy jazdy na łyżwach pamiętają jak parę lat temu przy hali sportowo-widowiskowej w Koronowie funkcjonowało lodowisko. Na początku było małe i nie kryte. Później już w pełni profesjonalne i zadaszone z wypożyczalnią łyżew

O sprawę lodowiska pytał na październikowej sesji Rady Miejskiej w Koronowie radny Stanisław Gliszczyński. Burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski nie wykluczył powstania takiego obiektu w tym sezonie zimowym, jednak zaznaczył, że musi to się odbyć zgodnie z panującymi obostrzeniami związanymi z pandemią COVID-19.

Od tamtego czasu lodowisko nie powstało. Dlatego z końcem ubiegłego roku radny Stanisław Gliszczyński ponowił zapytanie. Burmistrz w odpowiedzi przesłał opinie Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Bydgoszczy. W piśmie PWIS rekomenduje, aby w tym roku odstąpić od organizowania wszelkich spotkań opłatkowych i imprez związanych ze Świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem. Powyższe wynika z konieczności podejmowania działań związanych z przeciwdziałaniem rozwojowi epidemii – zgromadzenia ludności stanowią bowiem potencjalne ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-Cov-2 i mogą stanowić zagrożenia dla zdrowia publicznego.

W ocenie Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Bydgoszczy organizowanie tego typu spotkań, przy tak intensywnych wzrostach liczby zakażonych jest nieodpowiedzialne i naraża uczestników na utratę zdrowia i życia.

W odpowiedzi nie ma żadnej mowy o lodowisku. Jednocześnie przypomnijmy, że przy hali zorganizowany został Jarmark Świąteczny.

Fot. archiwum MGOSiR

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x