18.1 C
Świecie
piątek 19 lipca 2024
Strona głównaInwestycjeLiceum Ogólnokształcące w Koronowie po metamorfozie. Zobaczcie niesamowity film

Liceum Ogólnokształcące w Koronowie po metamorfozie. Zobaczcie niesamowity film [WIDEO]

Trwają obchody 75-lecia istnienia Liceum Ogólnokształcącego w Koronowie. Exbee – koronowski muzyk, fotograf i operator drona przygotował specjalny materiał wideo ukazujący szkołę po remoncie

Nazwa inwestycji to „Termomodernizacja Liceum Ogólnokształcącego im. Leona Wyczółkowskiego w Koronowie wraz z przebudową części pomieszczeń i robotami towarzyszącymi”. Całość podzielono na cztery etapy. Prace rozpoczęły się w styczniu ubiegłego roku. Zakres robót był ogromny. Całkowita wartość inwestycji to 6 mln 789 tys. zł. Na zadanie udało się pozyskać dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 4 mln 323 tys. zł.

Efekty prac widać na specjalnie przygotowanym filmie, którego twórcą jest exbee. Skomponował on również muzykę do filmu. Więcej na temat exbee możecie przeczytać w naszym artykule eXbee – koronowski muzyk, fotograf, operator drona. Przeczytajcie specjalny wywiad.

Warto przypomnieć, że dzisiaj trwają uroczyste obchody 75-lecia istnienia Liceum Ogólnokształcącego w Koronowie. Całość rozpoczęła się od mszy świętej w koronowskiej bazylice. Następnie korowód przemaszerował do szkoły. Tam odbyły się przemówienia, wystąpienia okolicznościowe, część artystyczna w tym występ Orkiestry Dętej Kujawia z Klubu 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej oraz spotkania absolwentów poszczególnych roczników w klasach. Kolejnym punktem jest bal absolwentów w ośrodku Julia w Samociążku.

Jeżeli wystąpią problemy z odtworzeniem filmu, dostępny jest on również tutaj.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie