20.3 C
Świecie
sobota 20 lipca 2024
Strona głównaInwestycjeKoronowski radny nie poddaje się. Walczy o remont drogi wojewódzkiej

Koronowski radny nie poddaje się. Walczy o remont drogi wojewódzkiej

Wielokrotnie pisaliśmy o konieczności modernizacji drogi wojewódzkiej z Koronowa do Wierzchucina Królewskiego. ZDW planuje na razie tylko cząstkowe remonty

Kto jeździ tą trasą ten wie, że remont jest konieczny. Dziurawa nawierzchnia, nierówne pobocza, zwisające konary drzew – to tylko niektóre problemy. W ubiegłym roku ze specjalnym oświadczeniem podczas sesji Rady Miejskiej w Koronowie wystąpił radny Patryk Bociek. Poinformował on, że mieszkańcy wsi wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 243 wystosowali petycję w której uzbierali 976 podpisów. Petycja została złożona na ręce posła Piotra Króla, który jest zastępcą przewodniczącego sejmowej Komisji Infrastruktury.

Nam Zarząd Dróg Wojewódzkich przekazał, że uszkodzenia zagrażające bezpieczeństwu są naprawiane na bieżąco. – Do czasu kompleksowego remontu prowadzimy na bieżąco w oparciu o posiadane środki prace utrzymaniowe – wyjaśnia Michał Sitarek, rzecznik prasowy ZDW w Bydgoszczy.

Tymczasem samorząd województwa przekazał, że w tym roku na modernizację sieci kujawsko-pomorskich dróg zabezpieczono pół miliarda złotych. Na liście zadań inwestycyjnych nie ma drogi Koronowo-Wierzchucin Królewski.

Sprawa powróciła na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Koronowie. Radny Bociek przekazał, że 22 lutego w siedzibie Zarządu Dróg Wojewódzkich odbyło się spotkanie. Byli na nim obecni burmistrz Koronowa, kierownik wydziału inwestycji i planowania przestrzennego UM w Koronowie oraz on. – Spotkanie dotyczyło remontu drogi nr 243 – mówił na sesji Patryk Bociek. – Na tym spotkaniu przedstawiłem swoje wizje remontu tej drogi. Na chwilę obecną na tej drodze została przeprowadzona korekcja koron drzew – dodał.

Radny Bociek podczas spotkania dopytywał, dlaczego drzewa nie zostaną całkowicie wycięte. ZDW wyraził taką chęć, jednak Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydaje negatywne opinie w tym zakresie. Ponadto w tym roku ma zostać wykonany remont odcinka z Mroczy do Drzewianowa. Na odcinku Koronowo-Salno ma zostać przeprowadzony doraźny remont polegający na usunięciu ubytków. Nie znany jest jednak konkretny termin. Całkowita modernizacja nie jest brana pod uwagę ze względu na brak pieniędzy.

Patryk Bociek zaapelował zarówno do radnych jak i burmistrzów o to, aby jeszcze raz wystąpić do marszałka i zorganizować kolejne spotkanie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x