5.5 C
Świecie
środa 21 lutego 2024
Strona głównaSportKoronowo MTB Maraton. Kilkuset zawodników na trasie

Koronowo MTB Maraton. Kilkuset zawodników na trasie [ZDJĘCIA]

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, do kalendarza wydarzeń powróciła jedna z największych imprez w regionie – Koronowo MTB Maraton

Była to piąta edycja wydarzenia. Tradycyjnie organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Oprócz dystansu długiego i średniego odbyły się też zmagania dla młodszych miłośników jazdy na rowerze. Zdjęcia z tych konkurencji mogą Państwo zobaczyć w naszym artykule Koronowo MTB Maraton. Tak rywalizowali najmłodsi [ZDJĘCIA].

Na dystansie długim triumfował Paweł Gaca z Bydgoszczy, przed Mateuszem Romanowskim (Stare Pole) i Pawłem Trzcińskim (Wyszków). Wśród kobiet najlepsza była Izabela Kamińska (Piaseczno). Jako druga linię mety minęła Daria Kasztaryna (Chodzież), a trzecia Katarzyna Dąbrowicz (Komorniki).

Natomiast na dystansie średnim ze zwycięstwa cieszył się Dawid Przybylski (Szczytno). Drugi był Marcin Ryś (Bytów), a trzeci Marcin Małas (Bydgoszcz). Wśród kobiet na dystansie średnim najlepiej poradziła sobie Aleksandra Tecław (Bydgoszcz). Miejsca na podium uzupełniły Anna Kołatka (Iława) i Małgorzata Mikulska (Niemcz).

W klasyfikacji drużynowej na dystansie długim triumfowali zawodnicy SISU-OWB ROWERTOUR.COM, a na średnim KKK DZIKI TEAM KWIDZYN.

Łącznie na wszystkich dystansach zawody ukończyło 602 zawodników i zawodniczek.

Fot. IN

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie