-4.2 C
Świecie
wtorek 7 grudnia 2021
Strona głównaSportKoronowo MTB Maraton. Impreza powraca!

Koronowo MTB Maraton. Impreza powraca!

To dobra informacja dla miłośników jazdy na dwóch kółkach w wersji MTB oraz kibiców. Jedna z największych imprez rowerowych w regionie powraca

Pierwsza edycja odbyła się 23 kwietnia 2016 roku. Do zmagań przystąpiło 633 zawodników z całego kraju. Najmłodszy uczestnik miał 3 lata, a najstarszy blisko 70. Zawody podzielono na różne kategorie i dystanse. Oprócz tego imprezie towarzyszyły także inne atrakcje. Już wtedy było wiadomo, że impreza może zagościć na stałe w kalendarzu wydarzeń. Rok później frekwencja była jeszcze większa. Wystartowało 730 zawodników, chociaż zarejestrowało się ich ponad 1000. Warto podkreślić, że panowały w tym dniu bardzo trudne warunki atmosferyczne – niska temperatura, silny wiatr i cztery pory roku. III edycja okazała się kolejnym sukcesem. Tym razem wystartowało blisko 800 zawodników. W 2019 roku zmieniono datę wydarzenia. Rowerzyści zmagali się nie wiosną, a jesienią (5 października). Zmieniono też nazwę z Koronowo Syngenta Challenge na Koronowo MTB Maraton.

Piąta jubileuszowa edycja miała odbyć się 10 października 2020 r. Wszystko pokrzyżowała pandemia. – Ranga wydarzenia stale wzrastała o czym świadczy ilość uczestników z różnych stron Polski – informowali organizatorzy. – Dlatego nie chcemy wprowadzać ograniczeń chociażby w ilości uczestników. Wasze bezpieczeństwo jest bardzo ważne, lecz niestety odpowiednie służby i wolontariusze na trasie tym razem nie wystarczą – dodali.

W 2021 roku maraton także się nie odbył. Dzisiaj – 15 października – przekazano, że impreza odbędzie się 2 kwietnia 2022 roku. Zapisy mają ruszyć w styczniu przyszłego roku. Teraz trwają dokładne ustalenia dotyczące imprezy.

Fot. archiwum IN

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

8

Nie będzie tańszych biletów w Bydgoszczy dla…

Brak dotacji na transport publiczny w Bydgoszczy może prowadzić do…


6

Projekt budżetu gminy Koronowo na 2022 rok.…

Zróbcie coś z kamienicami gminnymi aby nie dymiły tak bo…


3

Projekt budżetu gminy Koronowo na 2022 rok.…

Na Śląski miasta kupują drony z aparaturą pomiarową i smrodzącym…


2

Podwyżka dla burmistrza Koronowa. To efekt ogólnopolskich…

Jak pis obcinał wynagrodzenia dla samorządowców to zrobili wielkie larum…


Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x