3.4 C
Świecie
piątek 28 stycznia 2022
Strona głównaAktualnościKoronowo dostało pół miliona złotych. To za szczepienia

Koronowo dostało pół miliona złotych. To za szczepienia

1 000 000 zł, 500 000 zł oraz 250 000 zł – to kwoty jakie otrzymały zwycięskie gminy w powiatach województwa kujawsko-pomorskiego, które odnotowały najwyższy wzrost poziomu zaszczepienia swoich mieszkańców pomiędzy 1 sierpnia a 31 października 2021 r

Działania zostały przeprowadzone w ramach konkursu „Rosnąca odporność”. Do gminy z danego powiatu, która miała najwyższy wzrost poziomu zaszczepienia swoich mieszkańców pomiędzy 1 sierpnia a 31 października 2021 r., trafił 1 mln złotych. Gminy, które uplasowały się na kolejnych miejscach w powiecie, otrzymały kolejno 500 000 zł i 250 000 zł. W powiecie bydgoskim gmina Koronowo uplasowała się na drugim miejscu. Pierwsza była Dąbrowa Chełmińska, a trzecia Nowa Wieś Wielka.

– Ostatecznie, ponad 900 samorządów z całego kraju otrzymało wsparcie finansowe – podkreśla wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz. – Serdecznie gratuluję wszystkim nagrodzonym samorządom z naszego województwa. Środki mogą być przeznaczone na inwestycje oraz wydatki bieżące związane z przeciwdziałaniem pandemii koronawirusa – dodaje Bogdanowicz.

Podczas konferencji prasowej Mikołaj Bogdanowicz przedstawił także aktualną sytuację epidemiczną w naszym regionie. Przedstawiciel rządu poinformował, iż obecnie w kujawsko-pomorskich szpitalach przebywa tysiąc pacjentów na drugim poziomie. – To o 190 osób mniej, niż miało to miejsce 20 grudnia, czyli podczas apogeum czwartej fali COVID-19 w naszym regionie – zauważa wojewoda. – Jeżeli chodzi o liczbę zakażeń, to tendencja wciąż jest spadkowa, ale niestety porównując tydzień do tygodnia mamy ich obecnie zaledwie o jeden procent mniej. Tendencja spadkowa wyhamowuje i spodziewamy się, że następny tydzień przyniesie wzrost liczby zachorowań w województwie, co będzie się przekładało na wzrost liczby zajętych miejsc w szpitalach – dodaje przedstawiciel rządu.

Mikołaj Bogdanowicz poinformował także, iż obecnie w naszym województwie zostały wykryte 4 przypadki zakażenia omikronem.

Fot. Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

22

Najwyższa Izba Kontroli wzięła pod lupę Urząd…

Ciekawym pomysłem też była wielka nagroda dla Pani Dyktator MGOK,…


19

Presto został zamordowany. Właściciele szukają świadków tego…

Ręce i nogi bym mu załatwił tak że do końca…


10

Najwyższa Izba Kontroli wzięła pod lupę Urząd…

Orkiestra dęta rozwalona to trzeba nagrodę przyznać...


10

Najwyższa Izba Kontroli wzięła pod lupę Urząd…

Priorytetem jest wyciśnięcie z przedsiębiorców kasy, Marszelski wyciska także z…


6

Dlaczego na S5 jest ograniczenie prędkości do…

Tak, tak trwają pracę wykończeniowe tylko szkoda że nikogo nie…


Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x