15.9 C
Świecie
środa 22 maja 2024
Strona głównaNa sygnaleKompletnie pijany mężczyzna jechał przez Wtelno. Kiedy wysiadał z samochodu... przewrócił się

Kompletnie pijany mężczyzna jechał przez Wtelno. Kiedy wysiadał z samochodu… przewrócił się

43-latek odpowie przed sądem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (20 marca) tuż po godz. 20:00. Wówczas dyżurny komisariatu w Koronowie został powiadomiony przez świadka o pijanym kierowcy peugeota boxera. – Zgłaszający zauważył wspomniane auto na ulicy Szkolnej we Wtelnie – relacjonuje kom. Lidia Kowalska z Zespołu Prasowego KWP w Bydgoszczy. – Zachowanie kierowcy świadczyło o tym, że może być nietrzeźwy. Świadek upewnił się o tym w momencie, gdy mężczyzna zatrzymał swój pojazd na drodze, wysiadł z niego, po czym nie był w stanie ustać na nogach i przewrócił się. Tam obserwujący jego poczynania świadek go ujął i uniemożliwił w ten sposób dalszą jazdę. Jednocześnie o całej sytuacji powiadomił policję – dodaje kom. Kowalska.

Skierowani na miejsce policjanci zatrzymali 43-latka i przeprowadzili badanie jego stanu trzeźwości. Urządzenie wskazało, że kierowca peugeota ma niemal 4 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie przed sądem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.  

Gratulacje, za godną naśladowania postawę, należą się zgłaszającemu, który zwrócił uwagę na poczynania nietrzeźwego kierowcy, a przede wszystkim uniemożliwił kontynuowanie mu jazdy i powiadomił o tym policję. Z tego też względu dzisiaj (25.03.2022) Komendant komisariatu w Koronowie podinsp. Tomasz Meyze zaprosił go do jednostki i w imieniu Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy insp. Witolda Markiewicza podziękował mu za tę postawę i przekazał list gratulacyjny. 

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie