10.4 C
Świecie
piątek 29 marca 2024
Strona głównaSportKolejny mecz i kolejna porażka Victorii Koronowo. Zespół kończy rundę na przedostatnim...

Kolejny mecz i kolejna porażka Victorii Koronowo. Zespół kończy rundę na przedostatnim miejscu

To nie jest dobry sezon Victorii Koronowo. W ostatnim meczu rundy jesiennej sezonu 2021/22 piłkarskiej ligi okręgowej Victoria przegrała z Unią Wąbrzeźno 2:3

Już w 10 minucie spotkania Unia wyszła na prowadzenie. 5 minut później przyjezdni podwyższyli wynik spotkania na 2:0. Gola kontaktowego w 35 minucie strzelił Gracjan Łęgowski. Victoria mogła przegrywać więcej, jednak sędzia nie uznał dwóch bramek dla Wąbrzeźna.

W drugiej połowie sytuacja się odwróciła i arbiter nie uznał gola dla Victorii. Zespół Unii w 67 minucie strzelił trzecią bramkę. Piłkarze z Koronowa walczyli do końca i w 89 minucie bramkę zdobył Piotr Miś. Victoria kończyła mecz w 10, ponieważ czerwoną kartkę otrzymał kapitan zespołu Mateusz Chrzanowski.

Mecz z Unią był ważny, gdyż zespoły te sąsiadują ze sobą w ligowej tabeli. Dzięki wygranej Unia wyprzedziła Victorię. Zespół z Koronowa zakończył rundę jesienną na przedostatnim miejscu. Niżej jest tylko Krajna Sępólno Krajeńskie, która traci do Victorii zaledwie dwa punkty.

Runda rewanżowa zostanie rozegrana na wiosnę. Pierwszym przeciwnikiem będzie właśnie zespół z Sępólna Krajeńskiego. Mecz ten odbędzie się w Koronowie.