1.8 C
Świecie
środa 24 kwietnia 2024
Strona głównaInwestycjeKolejne miliony dla gminy Koronowo. Dokończona zostanie ważna inwestycja

Kolejne miliony dla gminy Koronowo. Dokończona zostanie ważna inwestycja

Dzisiaj (30 marca) na ul. Tucholskiej w Koronowie odbyła się konferencja prasowa z udziałem wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza dotycząca przekazania Gminie Koronowo kolejnych środków na zabezpieczenie osuwiska „Tucholska” i przebudowę ul. Tucholskiej. Wsparcie pochodzi z rezerwy budżetu państwa na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych

– Pomimo tego, że jesteśmy po dwóch latach ciężkiej walki z pandemią i również wydatków, które miało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji na walkę właśnie z pandemią, przekazywaniu odpowiednich środków na służbę zdrowia, teraz mamy kryzys z uchodźcami – też potrzebne są niezbędne środki – mimo wszystko realizujemy te ważne zadania, kontynuujemy je – mówił wojewoda. – Łączna wartość przekazanych środków włącznie z tą promesą dzisiejszą na 4 mln 500 tys. zł to przeszło 14 mln zł. Bardzo cieszę się, że udaje się to zadanie zrealizować. Wiem jak było ono bardzo potrzebne – dodał przedstawiciel rządu w terenie.

Jak podkreślił Mikołaj Bogdanowicz jest to jedyne zadanie w ramach osuwisk w tym roku, które MSWiA finansuje w województwie kujawsko-pomorskim. Ponadto wojewoda przekazał, że Gmina Koronowo jest jednym z lepszych samorządów, jeżeli chodzi o wykorzystywanie środków rządowych w ostatnich latach. Gmina pozyskała już 17 mln zł.

– Gmina Koronowo od czasu wyborów samorządowych dwukrotnie zwiększyła budżet inwestycyjny – zaznaczył z kolei burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski.

Włodarz gminy stwierdził, że 14 mln zł, dla takiej gminy jak Koronowo to są olbrzymie pieniądze. Dodatkowo gospodarz gminy poinformował, że pojawiło się kolejne zadanie jak taras widokowy na ul. Tucholskiej.

W pierwszym etapie prac na ul. Tucholskiej wykonano palowanie skośne, natomiast w drugim etapie palowanie pionowe oraz stworzenie muru oporowego. W trzecim etapie planuje się odwodnienia i remont jezdni.

Obecnie wydział zamówień publicznych Urzędu Miejskiego w Koronowie pracuje nad dokumentacją i w tym roku inwestycja powinna zostać zrealizowana.

Dlaczego konieczne są prace w tym miejscu? – Jest to czynne osuwisko – przekazał podczas konferencji burmistrz. – Według badań, które przeprowadziliśmy to osuwisko schodziło kilka centymetrów w stronę miasta. Przy tych anomaliach pogodowych, które mamy była to do dla nas priorytetowa inwestycja.

Fot. IN

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie