16.3 C
Świecie
sobota 13 lipca 2024
Strona głównaAktualnościKatastrofalny stan placów zabaw w gminie Koronowo. Sprawa się przedłuża

Katastrofalny stan placów zabaw w gminie Koronowo. Sprawa się przedłuża

W maju miały zostać przeprowadzone remonty placów zabaw w gminie Koronowo. Tymczasem obiekty cały czas pozostają w opłakanym stanie, a dzieci nie mogą z nich korzystać

Sprawa ciągnie się od bardzo dawna. Interweniowali mieszkańcy, radni, sołtysi. W Stopce zbierano podpisy do burmistrza o pilną interwencję w tej sprawie. Władze gminy twierdzą, że stan placów zabaw to wieloletnie zaniedbania. Nie było okresowych przeglądów i napraw. Trzeba było zrobić kosztorysy. W marcu tego roku do władz gminy apelował radny Olech Raddatz. Na sesji zadał on wprost pytanie burmistrzowi. – W jakim terminie zostaną wyremontowane i oddane do użytku place zabaw w sołectwach w gminie Koronowo? – pytał na sesji radny Raddatz. – Panie burmistrzu ten temat już wszyscy poruszaliśmy chyba od półtora roku były już dwie wyceny. Niestety pandemia minęła rodzice chcą wyjść z dziećmi. Proszę o odpowiedź kiedy to w końcu zostanie zrobione i oddane do użytku – dodał.

Zastępca burmistrza Koronowa Piotr Kazimierski zapowiadał, że postępowanie przetargowe na remonty placów zabaw zostanie przeprowadzone w kwietniu, a same remonty w maju. Tymczasem żadne prace nie zostały wykonane, a place popadają w coraz większą ruinę. – Złożone zostały do Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy zgłoszenia prac remontowych na place zabaw w  (Stopka, Nowy Dwór, Stary Jasiniec, Mąkowarsko, Łąsko Małe, Glinki, Morzewiec, kompleksy sportowo-rekreacyjne w Gogolinku, Dziedzinku i Gościeradzu) – tłumaczy nam Piotr Kazimierski zastępca burmistrza Koronowa. – Zgodnie z postanowieniami jakie otrzymaliśmy ze strony Starostwa musimy uzupełnić wnioski o mapy do celów projektowych oraz naniesienie na nie wymienianych elementów wyposażenia przez osobę z uprawnieniami. Po uzupełnienie wniosków i uzyskaniu stosownych zgód ze  Starostwa Powiatowego przystąpimy do przeprowadzenia postępowania przetargowego na naprawy przedmiotowych placów zabaw. Koszt szacowany jest na ok 460 tys. złotych a środki te zabezpieczone są w budżecie MGOK w Koronowie – dodaje na zakończenie Piotr Kazimierski.

Fot. plac zabaw w Stopce

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie