1.8 C
Świecie
środa 24 kwietnia 2024
Strona głównaKultura i rozrywkaJuż w ten weekend duża impreza w Koronowie. Co w programie?

Już w ten weekend duża impreza w Koronowie. Co w programie?

Już w ten weekend tj. 30-31 lipca na placu przy ul. Klasztornej w Koronowie odbędzie się Jarmark Cysterski i Inscenizacja Bitwy z Krzyżakami z 1410 roku

Uroczyste otwarcie imprezy zaplanowano na sobotę (30 lipca) o godz. 13:00. Wtedy też rozbrzmią salwy artyleryjskie z bombardy. Odbędzie się też pokaz walk rycerskich. Następnie w programie przewidziano prezentację obozów rzemieślników, zabawy dworskie z udziałem publiczności, pokazy musztry lekkiej piechoty, pieszy turniej rycerski, spektakl średniowieczny „Czego nie wiecie o królach” w wykonaniu Teatru Rozrywki Trójkąt, wieczorną inscenizację historyczną z udziałem rycerzy i efektów pirotechnicznych, pokaz taneczny fireshow oraz koncert zespołu Percival (godz. 22:30).

Na niedzielę (31 lipca) zaplanowano mszę świętą z udziałem rycerstwa w koronowskiej bazylice mniejszej (godz. 11:00), pokaz tańców dawnych, pokazy rycerzy konnych – pojedynki na kopie i pokazy sprawności rycerskich, spektakl „Pieśni ucieszne”. Główna inscenizacja Bitwy z Krzyżakami pod Koronowem odbędzie się o godz. 15:00, zaś zakończenie imprezy o godz. 17:30.

W czasie trwania wydarzenia będzie można zobaczyć ponadto pokazy rzemiosła dawnego, obozy rycerskie, odbędą się też gry i zabawy średniowieczne dla dzieci. Nie zabraknie również kramów kupieckich i straganów z jadłem oraz napitkiem.

Organizatorzy wydarzenia poinformowali, że w dniach 30-31 lipca ul. Klasztorna będzie zamknięta. Prosi się o zostawienie samochodów na wyznaczonych parkingach tj. Wąskotorowa 4, Dworcowa 8, parking przy dworcu PKS, Tucholska 29, Tucholska 2, Plac Zwycięstwa, Pomianowskiego 1, Centrum Handlowe Stara Rzeźnia.

Fot. archiwum IN

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie