17.5 C
Świecie
środa 22 maja 2024
Strona głównaKultura i rozrywkaJarmark Cysterski i Inscenizacja Bitwy z Krzyżakami pod Koronowem. Poznaliśmy szczegóły wydarzenia

Jarmark Cysterski i Inscenizacja Bitwy z Krzyżakami pod Koronowem. Poznaliśmy szczegóły wydarzenia

30-31 lipca – to data tegorocznego Jarmarku Cysterskiego i Inscenizacji Bitwy z Krzyżakami pod Koronowem. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Koronowie opublikował szczegóły dotyczące tego wydarzenia

Impreza zostanie zorganizowana na tzw. „boisku bocznym” przy ul. Klasztornej. Całość rozpocznie się w sobotę (30 lipca) o godz. 13:00. W pierwszym dniu tego dużego wydarzenia przewidziano salwy artyleryjskie, pokaz walk rycerskich, prezentację obozowisk rzemieślniczych, zabawy dworskie z udziałem publiczności, pieszy turniej rycerski, spektakl średniowieczny „Czego nie wiecie o królach” – Teatr Rozrywki Trójkąt, wieczorną inscenizację historyczną z udziałem rycerzy, pokaz taneczny fireshow oraz koncert zespołu Percival. Zakończenie pierwszego dnia zaplanowano na godzinę 00:00.

Drugi dzień imprezy rozpocznie się o godz. 11:00 mszą świętą z udziałem rycerstwa w koronowskiej bazylice mniejszej. O godz. 12:00 nastąpi otwarcie wydarzenia na wspomnianym już placu przy ul. Klasztornej. Następnie przewidziano pokazy tańców dawnych, pokazy rycerzy konnych – pojedynki na kopie i pokazy sprawności rycerskich, spektakl „Pieśni ucieszne” – Teatr Rozrywki Trójkąt. Główna inscenizacja Bitwy z Krzyżakami pod Koronowem rozpocznie się o godz. 15:00. Zakończenie imprezy nastąpi o godz 17:30.

Oprócz tego w czasie trwania wydarzenia przewidziano inne atrakcje jak np. pokazy rzemiosła dawnego, obóz rycerski, zwiedzanie namiotów rycerskich, gry i zabawy rycerskie dla dzieci, kramy kupieckie oraz stragany z jadłem i napitkiem.

Fot. archiwum IN

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie