18.6 C
Świecie
sobota 13 sierpnia 2022
Strona głównaBiznes, pieniądze i pracaJak wygląda sytuacja związana z bezrobociem w gminie Koronowo? Opublikowane zostały dane

Jak wygląda sytuacja związana z bezrobociem w gminie Koronowo? Opublikowane zostały dane

Powiatowy Urząd Pracy w Bydgoszczy przedstawił informacje o aktualnej sytuacji rynku pracy oraz bezrobociu na terenie gminy Koronowo

Jak podkreśla dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Bydgoszczy Tomasz Zawiszewski sytuacja na lokalnym rynku pracy w roku 2021 uległa zdecydowanej poprawie. – Poziom bezrobocia zmniejsza się sukcesywnie od 2013 roku, jednak sytuacja pandemiczna spowodowała dość znaczne zachwianie tego trendu w roku 2020, kiedy to odnotowaliśmy wzrost bezrobocia, zarówno w Powiecie bydgoskim jak i w gminie Koronowo (odpowiednio w powiecie liczba bezrobotnych zwiększyła się o 460 osób, w Koronowie o 110 osób) – informuje dyrektor. – W roku ubiegłym, pomimo ograniczeń związanych z COVID, od marca obserwujemy stały spadek poziomu bezrobocia; na koniec roku był niższy niż w okresie przed pandemią. Ogółem w 2021 roku odnotowaliśmy spadek bezrobocia w powiecie o 607 osób i w Koronowie o 163 osoby licząc stan na koniec grudnia 2021 do grudnia 2020 – dodał Tomasz Zawiszewski.

GUS nie określa stopy bezrobocia gmin

Na uwagę zasługuje wskaźnik stopy bezrobocia określający procentowy udział osób bezrobotnych w ogólnej liczbie zawodowo czynnych w danym powiecie (GUS nie określa stopy bezrobocia dla gmin), pozwalający na porównanie sytuacji na lokalnych rynkach pracy w poszczególnych powiatach. Powiat bydgoski, jako jedyny w województwie kujawsko – pomorskim powiat ziemski może pochwalić się stopą bezrobocia niższą niż średnia stopa w kraju a nawet niższą niż wskaźniki dla miast (Toruń, Włocławek, Grudziądz, Inowrocław). Niższą niż Powiat bydgoski stopę bezrobocia ma jedynie miasto Bydgoszcz.

Duża liczba ofert

– O dobrej sytuacji na lokalnym rynku pracy świadczy także liczba ofert pracy, jakie zostały zgłoszone do PUP na przestrzeni ubiegłego roku – mówi dyrektor PUP w Bydgoszczy. – W 2019 r. wypłynęło ich 18.975; w 2020 zanotowaliśmy znaczny spadek – ofert było 12.219, natomiast w 2021 – 20.521 (dane dotyczą wszystkich ofert jakie wpłynęły do PUP bez podziału na miasto i powiat).

Na koniec grudnia 2021 roku w gminie Koronowo bez pracy pozostawało 584 osób. W porównaniu z poprzednim rokiem to spadek o 163 osoby.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

1

Prom na Zalewie Koronowskim. Co z funkcjonowaniem…

PROM JEST 0BIEKTEM WYJĄTKOWYM I WARTYM UTRZYMANIA JAK INNE CHARAKTERYSTYCZNE…


Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x