20.3 C
Świecie
niedziela 21 lipca 2024
Strona głównaAktualnościJacek Zagrabski z Koronowa potrzebuje wsparcia. „Pomóżcie mi z wyzwaniami codzienności”

Jacek Zagrabski z Koronowa potrzebuje wsparcia. „Pomóżcie mi z wyzwaniami codzienności”

Jacek Zagrabski w wyniku nieszczęśliwego wypadku w lipcu 2021 roku trafił do szpitala ze złamanym kręgosłupem i niedowładem czterokończynowym. Rokowania lekarzy nie były optymistyczne. Dzięki swojej determinacji pokonał już wiele. Nadal jednak potrzebne są liczne rehabilitacje, które są bardzo kosztowne

– Odkąd pamiętam byłem osobą zaangażowaną zawodowo jak i sportowo, starałem się czerpać z życia pełnymi garściami – opowiada pan Jacek. – Niestety, wskutek nieszczęśliwego wypadku, od lipca 2021 moja sytuacja uległa nagłej zmianie. Ze złamanym kręgosłupem i niedowładem czterokończynowym trafiłem do szpitala, gdzie przeszedłem operację  wstawienia implantu i stabilizacji kręgosłupa. Rokowania lekarzy co do samodzielnego oddechu, jedzenia i funkcjonowania nie były optymistyczne, jednak ku zaskoczeniu wszystkich, już po 3 tygodniach odłączono mnie od respiratora co umożliwiło mi wykonywanie wyżej wymienionych czynności. Radość moich bliskich kiedy w końcu mogli mnie usłyszeć była nie do opisania – przyznaje mężczyzna.

Jacek Zagrabski aktualnie przebywa na oddziale rehabilitacji w szpitalu. Jest sparaliżowany od klatki piersiowej w dół, a ręce nie są do końca sprawne, jednak jest osobą zdeterminowaną i po sesjach rehabilitacyjnych dodatkowo ćwiczy samodzielnie na łóżku. Lekarze dają mężczyźnie szanse na funkcjonowanie na wózku inwalidzkim. Pomimo ciężkich zmagań z powracającymi infekcjami udało mu się postawić „pierwsze kroki” na wózku.  Chciałby on na swojej drodze powrotu do zdrowia jeszcze wielokrotnie zaskoczyć swoje dzieci i bliskich – jak mawiał Kazimierz Górski: „Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe”.

– Moje dotychczasowe plany związane z aktywnym trybem życia zmieniły się na organizację dalszej rehabilitacji i dostosowywanie domu dla osoby niepełnosprawnej – mówi mieszkaniec Koronowa. – Jak wiadomo, wiąże się to z dużymi kosztami, dlatego proszę każdego, kto chciałby mi pomóc, o wpłatę na moje osobiste konto w fundacji. Każda złotówka się liczy – dodaje.

Pomóc Jackowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 3025 pomoc dla Jacka Zagrabskiego

Wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Jacek:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 3025 Help for Jacek Zagrabski

Aby przekazać 1% podatku dla Jacka:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać: 3025 pomoc dla Jacka Zagrabskiego

Jackowi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY. Szczegóły dostępne są tutaj.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x