15.9 C
Świecie
środa 22 maja 2024
Strona głównaAktualnościInterwencja straży pożarnej przy ul. W. Witosa w Koronowie. Na miejsce przybyło...

Interwencja straży pożarnej przy ul. W. Witosa w Koronowie. Na miejsce przybyło sześć zastępów

Wczoraj (12 sierpnia) w godzinach wieczornych mieszkańców Koronowa zaniepokoiły jadące wozy strażackie w kierunku osiedla przy ul. Witosa. Na szczęście nie było to, aż tak groźne zdarzenie jak na początku się wydawało

Wczoraj (12 sierpnia) godzinach wieczornych straż pożarna otrzymała zgłoszenie o zadymieniu w jednym z mieszkań bloku przy ul. Witosa w Koronowie. Na miejsce zadysponowano sześć zastępów straży pożarnej: 2 zastępy JRG3 Bydgoszcz, dwa OSP KSRG Koronowo oraz dwa OSP KSRG Gościeradz. Po dotarciu okazało się, że doszło do niedużego pożaru w kuchni. Nie było osób poszkodowanych. Jak tłumaczą strażacy, oficer dysponujący nie jest na miejscu zdarzenia i nie wie jak bardzo rozwinięty jest pożar. W tego typu przypadkach dysponowane są wszystkie zastępy. Jako pierwsze już po 30 sekundach wyjeżdżają zastępy z PSP. Jednocześnie nie ma pewności ilu strażaków OSP wstawi się na alarm. O ile z wyjazdem jednego zastępu nie ma problemu, to z dwoma może już być. Dodatkowo z Bydgoszczy wyjechała drabina mechaniczna – takiego wozu nie ma żadna inna jednostka z terenu powiatu bydgoskiego. – W przypadku rozwiniętego pożaru mieszkania, 6 zastępów straży to siły jak najbardziej adekwatne do zagrożenia. Tu mieliśmy nieduży pożar, przez co zastępy mogły szybko wrócić do bazy – przekazali strażacy z Bydgoszczy.

Ostatnie dni dla strażaków z gminy Koronowo nie były spokojne. W środę (11 sierpnia) o godzinie 22:08 otrzymano zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego na drodze w Łąsku Wielkim. Na miejsce udały się trzy zastępy straży pożarnej z OSP KSRG Mąkowarsko, OSP KSRG Wierzchucin Królewski i OSP Wilcze. Samochód spłonął doszczętnie. Na szczęście nie było osób poszkodowanych.

Natomiast wczoraj – 12 sierpnia – strażacy z OSP Wtelno i OSP KSRG Gościeradz udali się do kolizji dwóch pojazdów na drodze krajowej numer 25 w Tryszczynie. Tu również nie było osób poszkodowanych. Więcej o tym zdarzeniu przeczytasz tutaj.

Dużo gorsze sutki miał pożar, który wybuchł dzisiaj około godziny 4:00 rano w Pieczyskach. W płomieniach stanął lokal gastronomiczny – smażalnia ryb. Spłonął on niemalże doszczętnie. Więcej o tym pożarze przeczytasz tutaj.

fot. ilustracyjne

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x