10.3 C
Świecie
czwartek 25 kwietnia 2024
Strona głównaAktualnościIga Baumgart-Witan z drugim medalem olimpijskim. Sztafeta pobiła rekord Polski

Iga Baumgart-Witan z drugim medalem olimpijskim. Sztafeta pobiła rekord Polski

Dzisiaj podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio rozegrano bieg finałowy w sztafecie żeńskiej 4×400 metrów. W składzie znalazła się mieszkanka Koronowa Iga Baumgart-Witan. Biało-czerwone wywalczyły srebrne medale

„Aniołki Matusińskiego” pobiegły w składzie Natalia Kaczmarek, Iga-Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic. Iga pobiegła na drugiej zmianie. Polki z czasem 3:20.53 zajęły drugie miejsce. Bieg wygrały Amerykanki, na trzecim miejscu znalazła się reprezentacja Jamajki. Czas jaki uzyskała nasza sztafeta, jest jednocześnie rekordem Polski.

Przypomnijmy, że to drugi medal mieszkanki Koronowa na tych igrzyskach. Wcześniej Iga pobiegła w biegu eliminacyjnym sztafety mieszanej 4×400 metrów. Decyzją trenerów w finale nie wystąpiła. Reprezentacja w składzie Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersteic i Kajetan Duszyński wywalczyła złoty medal. Pomimo tego, że Iga w finale nie pobiegła to zgodnie z regulaminem również ona otrzymała złoty krążek.

Warto nadmienić, że bieg Igi na antenie TVP komentował Sebastian Chmara – również mieszkaniec gminy Koronowo.