8.3 C
Świecie
sobota 16 października 2021
Strona głównaAktualnościGmina Koronowo z dofinansowaniem. Na co zostaną przeznaczone pieniądze?

Gmina Koronowo z dofinansowaniem. Na co zostaną przeznaczone pieniądze?

15 lipca w Muzeum Etnograficznym w Toruniu wręczono umowy na dofinansowania 63 projektów w naszym województwie. Środki pochodzą z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Fundusze trafią także do gminy Koronowo

Jak mówi marszałek Piotr Całbecki od lat wspierane są działania mające na celu ożywienie ogólnodostępnej przestrzeni publicznej, szczególnie w mniejszych miejscowościach. – Te projekty są ważne szczególnie dla tych, które nie posiadały dotąd żadnej infrastruktury rekreacyjnej lub sportowej – twierdzi marszałek.

O wsparcie przedsięwzięć z zakresu kształtowania przestrzeni publicznej mogły ubiegać się samorządy gmin wiejskich, a także miejsko-wiejskich i miejskich liczących poniżej 5 tysięcy mieszkańców. W tym roku w ramach dofinansowania ze środków unijnych PROW na lata 2014-2020 wsparcie na łączną kwotę 19 milionów złotych otrzymają 63 gminy.

Gmina Koronowo otrzymała wsparcie w kwocie 45 tys. 258 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na zadanie o nazwie ”Budowa strefy fitness i miejsca do grillowania w miejscowości Glinki”. Jak przekazał Urząd Miejski w Koronowie w strefie fitness zamontowane zostaną urządzenia biegacz, biegacz rower, motyl, wioślarz, urządzenie street workout.

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=314&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FIMMAFed%2Fvideos%2F912453876342499%2F&show_text=false&width=560&t=0

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Na topie

Ostatnie komentarze