17.5 C
Świecie
środa 22 maja 2024
Strona głównaInwestycjeGmina Koronowo szykuje się do kolejnych inwestycji. Co ma zostać zrobione?

Gmina Koronowo szykuje się do kolejnych inwestycji. Co ma zostać zrobione?

Na wczorajszej nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Koronowie radni przegłosowali zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej i budżecie gminy Koronowo na 2022 rok zabezpieczając tym samym dodatkowe środki na rewitalizację rynku w Koronowie. Oprócz tego pojawiły się także nowe zadania inwestycyjne

Wśród nowych zadań inwestycyjnych pojawiły się: budowa pomostu nad Zalewem Koronowskim – plaża miejska w Koronowie „Pieczyska”, przebudowa i rozbudowa Szkoły Podstawowej w Wierzchucinie Królewskim, projekt ulicy Bydgoskiej (Grabina), przebudowa dróg gminnych w miejscowości Stary Jasiniec, wykonanie projektu drogi w Łąsku Wielkim do kościoła, wykonanie projektu drogi Huta-Wiskitno, wykonanie projektu drogi gminnej Bytkowice-Gogolinek, termomodernizacja świetlicy wiejskiej w miejscowości Skarbiewo – projekt, rewitalizacja rynku w Koronowie – budowa.

Jednocześnie Urząd Miejski w Koronowie przypomina, że trwają obecnie takie inwestycje jak: przebudowa i nadbudowa budynku Informacji Turystycznej wraz ze zmianą sposobu użytkowania części pomieszczeń mieszkalnych lokalu nr 3 na pomieszczenia użyteczności publicznej, przebudowa ul. Ogrodowej w Koronowie, przebudowa ul. Sienkiewicza w Koronowie, budowa boiska do piłki nożnej wraz z kontenerowym zapleczem przy Zespole Szkół we Wtelnie, przebudowa świetlicy wiejskiej w Więzownie, termomodernizacja budynku świetlicy wiejskiej w Wilczu, zabezpieczenie osuwiska „Tucholska” i przebudowa ul. Tucholskiej w Koronowie od km 1 +300 do km 1 +690 – III etap.

Na nadzwyczajnej sesji burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski zapowiedział, że rok 2023 – będzie rokiem budowy dróg w gminie Koronowo. – Warto zaznaczyć, że wiele inwestycji może być realizowanych dzięki pozyskanym dotacjom a w ostatnim czasie to blisko 15 milionów złotych oraz racjonalnemu wykorzystywaniu przez sołectwa funduszu sołeckiego – informuje Urząd Miejski w Koronowie.

Fot. UM Koronowo

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie