9.4 C
Świecie
czwartek 13 czerwca 2024
Strona głównaBiznes, pieniądze i pracaFundacja Ekoprzyjazna z dofinansowaniem. Wsparcie przekazał marszałek

Fundacja Ekoprzyjazna z dofinansowaniem. Wsparcie przekazał marszałek

Wczoraj (21 lipca) przekazane zostały umowy o dofinansowanie środkami Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020. Umowy odebrały też organizacje pozarządowe zaangażowane w szeroko rozumiane działania społeczne

– Skorzystaliśmy z dobrodziejstwa jakim jest REACT EU (Recovery Assistance for Cohesion and the Territories of Europe, dodatkowe środki europejskie do programów operacyjnych 2014-2020 na przedsięwzięcia na rzecz ograniczenia społecznych i gospodarczych skutków pandemii Covid-19) – mówił marszałek Piotr Całbecki. Mogliśmy dzięki temu sfinansować duże projekty zakupowe dwóch ważnych w kontekście epidemiologicznym placówek służby zdrowia oraz pomóc organizacjom społeczeństwa obywatelskiego. Trzecim kierunkiem interwencji jest transport publiczny, konkretnie zakup taboru kolejowego – ten projekt obecnie przygotowujemy – dodał marszałek.

Wśród grantobiorców znalazła się Fundacja Ekoprzyjazna z Okola w gminie Koronowo. Kwota dofinansowania to 50 tys. zł. Projekt fundacji obejmuje usługi opiekuńcze w ilości 48 godz. na 1 podopiecznego w projekcie: usługi będą wykonywane w środowisku domowym podopiecznego i będą to: pomoc w czynnościach pielęgnacyjnych, pomoc w codziennych czynnościach życiowych / domowych, wspólne wyjście na spacer lub na zakupy, zadbanie o wygląd osobisty podopiecznego, pomoc w załatwieniu spraw urzędowych itp. Łącznie w projekcie zostanie objętych usługami opiekuńczymi 21 os. o łącznym w wymiarze 1008 godz. Oprócz tego Usługi antyodleżynowe: 8 godz. na 1 podopiecznego w projekcie: usługa będzie wykonywana w środowisku domowym i będzie polegała na czynnościach mających na celu zapobieganie powstawaniu odleżyn np. masaże, oklepywania oraz minimalizowaniu i leczeniu odleżyn w sytuacji już istniejących odleżyn. Łącznie w projekcie zostanie objętych usługami antyodleżynowymi 21 os. o łącznym wymiarze 168 godz. To jednak nie wszystko. Projekt obejmuje również dostarczenie środków ochrony osobistej dla 21 podopiecznych- pomoże podopiecznym czuć się bezpieczniej podczas wyjść z domu, kontaktu z innymi lub podczas wizyt osób trzecich w ich środowisku domowym.

Fot. Szymon Zdziebło dla UMWKP

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie