20.3 C
Świecie
niedziela 21 lipca 2024
Strona głównaKultura i rozrywkaFestyn charytatywny dla Miłosza. Sporo się działo

Festyn charytatywny dla Miłosza. Sporo się działo [ZDJĘCIA]

Dzisiaj – 5 września – przy ul. Klasztornej w Koronowie odbył się festyn charytatywny o nazwie „Razem postawMY Miłosza na nogi”. Głównym organizatorem był Zakład Karny w Koronowie

Podczas wydarzenia zbierane były fundusze dla 14-letniego Miłosza. Jest on mieszkańcem Koronowa i synem funkcjonariusza Służby Więziennej. W październiku ubiegłego roku uległ wypadkowi, jadąc na swoim ulubionym rowerze. Spadając ze skarpy doznał wielonarządowych obrażeń, m.in.: wieloodłamowego złamania kręgosłupa w odcinku Th5-Th8, urazu twarzoczaszki, złamania kości czołowej, kości szczękowej oraz oczodołu, uszkodzenia narządów wewnętrznych. Chłopiec ma za sobą kilka skomplikowanych operacji, które dzielnie zniósł. Środki finansowe zbierane są na schodowłaz oraz możliwość uczestnictwa w intensywnej rehabilitacji, gdzie Miłosz może pionizować się dzięki egzoszkieletowi.

Zakład Karny w Koronowie przygotował wiele atrakcji dla uczestników wydarzenia. Były przejażdżki konne, przesympatyczna kózka i alpaki, które chętnie pozowały do zdjęć. Koronowska Komandoria Templariuszy pokazała swoje umiejętności w pojedynkach rycerskich. Sporym zainteresowaniem cieszyły się wozy strażackie. Najmłodsi mieli okazje wspiąć się w specjalnych zabezpieczeniach na wysięgnik strażacki. Dla zgłodniałych serwowano liczne poczęstunki. Nie zabrakło też licytacji z ciekawymi przedmiotami. Organizatorzy przygotowali również część artystyczną z występami na żywo. Były także stoiska służb mundurowych, gdzie zainteresowani mogli zapoznać się ze sprzętem stosowanym przez funkcjonariuszy. Na dzieci czekały dmuchańce oraz niezawodny Klaun Bobek. Wydarzenie odwiedzili również miłośnicy jazdy na dwóch kółkach ze stowarzyszenia Rowerowe Koronowo. Dla fanów sportu przygotowano mecz piłki nożnej pomiędzy pracownikami służb mundurowych a mieszkańcami. Wydarzenie swoją obecnością zaszczyciły olimpijki Helena Wiśniewska, Aneta Stankiewicz i Iga Baumgart-Witan.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x