7.1 C
Świecie
środa 21 lutego 2024
Strona głównaSliderGłówny tematEwakuacja Zespołu Szkół Zawodowych w Koronowie. Tak wyglądały ćwiczenia

Ewakuacja Zespołu Szkół Zawodowych w Koronowie. Tak wyglądały ćwiczenia [ZDJĘCIA]

Wczoraj (27 września) mieszkańców Koronowa zaniepokoiły wozy strażackie przy Zespole Szkół Zawodowych w Koronowie. Uspokajamy – to były tylko ćwiczenia

Jak informuje Zespół Szkół Zawodowych im. gen. Stanisława Maczka w Koronowie, dyrektor szkoły jest zobowiązany przepisami prawa do przeprowadzenia praktycznego sprawdzenia organizacji oraz warunków ewakuacji z całego obiektu. – W tym roku pomyśleliśmy, że warto sprawdzić czy ewakuacja tak wielu osób przebiegnie równie sprawnie w sytuacji realnego zagrożenia – informuje placówka. – W tym celu, dzięki współpracy ze strażą pożarną, w kontrolowanych warunkach zadymiono salę i korytarz w budynku A. Po uruchomieniu alarmu ewakuacyjnego nauczyciele wydali uczniom polecenia ustawienia się w zorganizowanym szyku i ewakuacji z budynków. Na miejscu zbiórki przeliczono wszystkie osoby. Okazało się, że brakuje 2 uczniów i jednej nauczycielki. Powiadomiono odpowiednie służby, a na miejsce zadysponowano 5 zastępów straży pożarnej: OSP Wierzchucin Królewski, OSP Koronowo, OSP Mąkowarsko, oraz 2 zastępy PSP JRG 3 Bydgoszcz. Strażacy w umundurowaniu bojowym (w tym OUO) wkroczyli do akcji. Uczniowie zostali bezpiecznie ewakuowani przez klatkę schodową, a nauczycielka została podjęta z okna na drugim piętrze za pomocą drabiny mechanicznej.

Organizatorzy akcji zaznaczają, że nauczycielka i uczniowie wcielili się w rolę pozorantów i nikomu nic się nie stało. Po zakończonych ćwiczeniach strażacy pogratulowali wszystkim sprawnej i bezpiecznej ewakuacji ponad 230 osób znajdujących się na terenie szkoły.

Zespół Szkół Zawodowych serdecznie dziękuje wszystkim strażakom za sprawne przeprowadzenie ćwiczeń, a szczególnie druhom z OSP Wierzchucin Królewski (zaproponowali pomoc w organizacji takiej formy ewakuacji).

Fot. ZSZ w Koronowie

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie