8.2 C
Świecie
niedziela 25 lutego 2024
Strona głównaHistoria i wspomnieniaDwie ważne daty dla Koronowa. Władze pamiętały o rocznicach

Dwie ważne daty dla Koronowa. Władze pamiętały o rocznicach [ZDJĘCIA]

Koronowo obchodzi dzisiaj (26 stycznia) dwie ważne rocznice – 102 powrotu do Macierzy oraz 77 wyzwolenia spod okupacji hitlerowskiej

Z tego powodu władze koronowskie złożyły wiązanki kwiatów i zapalili znicze na grobach zasłużonych i w miejscach pamięci narodowej.

Przy okazji dzięki współpracy ze stowarzyszeniami i środowiskiem historycznym zainaugurowano upamiętnianie „Zasłużonych dla Koronowa” w postaci umieszczenia tabliczek przy grobach. – Dzisiaj szczęśliwy dzień – przekazał burmistrz Patryk Mikołajewski. – Dwie rocznice jednego dnia: 102 lata powrotu Koronowa do Macierzy, 77 lat wyzwolenia spod okupacji hitlerowskiej. Z tej okazji zainicjowałem przywracanie pamięci o zasłużonych Mieszkańcach naszej Gminy leżących na naszych cmentarzach. Serdecznie dziękuję za pracę przy weryfikacji nazwisk, miejsc pochówku, dat oraz krótkich biogramów (dłuższe są w przygotowaniu i będą na stronie gminnej) – dodał włodarz.

Dzisiaj od godzin porannych na cmentarzu parafialnym udało się oznaczyć pierwszych 16 grobów. Jednocześnie samorządowiec prosi wszystkich mieszkańców o przekazywanie informacji na temat zasłużonych mieszkańców spoczywających na naszych cmentarzach.

Fot. Gmina Koronowo

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x