18.1 C
Świecie
piątek 19 lipca 2024
Strona głównaInwestycjeDroga gminna w Salnie przejdzie remont. Przyjechał nawet poseł

Droga gminna w Salnie przejdzie remont. Przyjechał nawet poseł [ZDJĘCIA]

Niedawno podpisana został umowa na „Przebudowę drogi gminnej w Salnie (działki nr 31/1, 31/8)” pomiędzy burmistrzem Koronowa Patrykiem Mikołajewskim a wykonawcą inwestycji firmą Nomax Marcin Nowiński z siedzibą w Koronowie

Umowa została podpisana w obecności posła na Sejm RP z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Piotra Króla, radnych Rady Miejskiej w Koronowie oraz członków Rady Sołeckiej.

Koszt inwestycji to blisko 1 mln 160 tys. zł. Warto zaznaczyć, że gminie udało się pozyskać wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 470 tys. zł.

– Prace, które zostaną wykonane to: jezdnia o nawierzchni asfaltowej szerokości 3,5 m i dł. 402,97 mb (odcinek 1 i odcinek 2); jezdnia o szerokości 3,5 m i dł.63,70 mb z płyt betonowych ażurowych (odcinek 3); zjazdy o nawierzchni asfaltowej o szerokości i długości dostosowanej do istniejącej zabudowy; pobocza obustronne gruntowe o szer. 0,75 m (odcinek 1 i odcinek 2); stała organizacja ruchu tj. znaki pionowe – informuje Urząd Miejski w Koronowie. – Ponadto zostanie przebudowana: istniejąca sieć wod-kan.; sieć elektroenergetyczna podziemna; sieć teletechniczna podziemna oraz sieć teletechniczna nadziemna – dodają urzędnicy.

Inwestycja ma zostać zrealizowana w bieżącym roku.

Fot. Gmina Koronowo

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie