7.1 C
Świecie
czwartek 18 kwietnia 2024
Strona głównaBiznes, pieniądze i pracaDodatek węglowy. Czy przysługuje mieszkańcom domów wielorodzinnych?

Dodatek węglowy. Czy przysługuje mieszkańcom domów wielorodzinnych?

W związku z wprowadzeniem tzw. dodatku węglowego pojawiły się pytania czy przysługuje on także mieszkańcom domów wielorodzinnych

Odpowiedzi na to pytanie za pomocą swojej strony internetowej udzieliła Koronowska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Informacje pochodzą z Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Oto pełna treść komunikatu:

Czy dodatek węglowy przysługuje mieszkańcom domów wielorodzinnych, np. kamienic i bloków?

Dodatek węglowy przysługuje osobom fizycznym, które prowadzą gospodarstwa domowe ogrzewane piecami węglowymi. Do takich źródeł ogrzewania należą również m.in. piece kaflowe spotykane w domach wielorodzinnych nieposiadających centralnego ogrzewania. W takim wypadku, jeśli gospodarstwo domowe posiada indywidualne źródło ogrzewania na węgiel, przysługuje mu dodatek węglowy.

Dodatek węglowy przysługuje również mieszkańcom budynków wielorodzinnych, którzy kupują opał do kotłowni w ramach wspólnoty mieszkaniowej. Wówczas każde gospodarstwo domowe powinno indywidualnie wystąpić o dodatek węglowy. Jeśli kotłownię w budynku obsługuje podmiot zewnętrzny/przedsiębiorstwo, takiemu podmiotowi zewnętrznemu/przedsiębiorstwu dodatek węglowy nie przysługuje.

Ważne! Dodatek węglowy jest przyznawany jako bezpośrednie wsparcie dla gospodarstw domowych, nie dla przedsiębiorstw.

Źródło:

Ministerstwo Klimatu i Środowiska

fot. Koronowska Spółdzielnia Mieszkaniowa

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie