18.1 C
Świecie
piątek 19 lipca 2024
Strona głównaAktualnościDarmowe autobusy na trasie Mąkowarsko-Gostycyn. Podajemy szczegóły

Darmowe autobusy na trasie Mąkowarsko-Gostycyn. Podajemy szczegóły

W ostatnim czasie informowaliśmy o tym, że Urząd Gminy w Gostycynie planuje uruchomić autobusy do Mąkowarska. Kolejna dobra informacja jest taka, że będą to połączenia bezpłatne

Według obowiązujących przepisów radni z Koronowa musieli podjąć uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia międzygminnego dotyczącego powierzenia Gminie Gostycyn zadania organizacji publicznego transportu zbiorowego na linii komunikacyjnej na obszarze Gminy Gostycyn i Gminy Koronowo. Taką też podjęli na ostatniej nadzwyczajnej sesji.

– Gmina Gostycyn chcąc sprostać oczekiwaniom społeczności lokalnej planuje uruchomienie dodatkowej linii komunikacyjnej Gostycyn-Kamienica-Pruszcz-Motyl-Mąkowarsko w ramach dofinansowania Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej – tłumaczyła na sesji Angelika Walat, zastępca kierownika wydziału nieruchomości i gospodarki komunalnej Urzędu Miejskiego w Koronowie. – W tym miejscu chciałabym nadmienić, że zawarcie z gminą Koronowo porozumienia międzygminnego nie będzie skutkować kosztami finansowymi dla gminy Koronowo. Taka nowa linia komunikacyjna wzbogaci ofertę transportu zbiorowego na terenie gminy Koronowo, przy tym gmina Gostycyn jako organizator będzie samodzielnie finansować realizację tego zadania – dodała urzędniczka.

Teraz Urząd Gminy w Gostycynie przekazał więcej informacji. Autobusy zaczną kursować od 1 września. Wyznaczona trasa to Bydgoszcz-Koronowo-Mąkowarsko-Gostycyn oraz droga powrotna. Pomiędzy Bydgoszczą a Mąkowarskiem za bilet będzie trzeba zapłacić. Darmowe przejazdy będą na trasie Mąkowarsko-Gostycyn z przystankami w Motylu, Pruszczu i Kamienicy. Odjazdy z Bydgoszczy (od poniedziałku do piątku, w dni robocze) zaplanowano na godziny 4:30, 5:30, 15:25 oraz (od poniedziałku do niedzieli) w godzinach 6:30, 18:35. Natomiast autobusy z Gostycyna (od poniedziałku do piątki, w dni robocze) kursować będą o godzinach 5:50, 7:00, 16:55, a także (od poniedziałku do niedzieli) o godzinach 8:10 i 20:00. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest tutaj.

Fot. ilustracyjne

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x