-1.1 C
Świecie
niedziela 3 grudnia 2023
Strona głównaAktualnościCzy sprawa tanich biletów powróci na obrady? Zgłoszono wniosek

Czy sprawa tanich biletów powróci na obrady? Zgłoszono wniosek

Społeczna Komisja Infrastruktury i Transportu Publicznego w Koronowie złożyła pismo do Rady Miejskiej w sprawie ponownego procedowania sprawy tańszych biletów w Bydgoszczy dla dzieci i uczniów z terenu gminy Koronowo

Przypomnijmy, że z inicjatywą utworzenia takiego programu wyszedł burmistrz Patryk Mikołajewski. Gmina chciała przeznaczyć na ten cel 100 tys. zł. Obecnie w programie uczestniczą Dobrcz, Nowa Wieś Wielka, Osielsko, Białe Błota, Sicienko oraz Mrocza. W tym przypadku dzieci i młodzież zamieszkująca gminy, które przyłączyły się do programu, mogą korzystać z komunikacji miejskiej kupując bilety miesięczne w bardzo atrakcyjnych cenach.

Punkt zdjęto z porządku obrad

Aby, mogło do tego dojść zgodę musieli wyrazić koronowscy radni. Tymczasem na wniosek Bogusława Guzińskiego punkt został zdjęty z porządku obrad. Tłumaczono to m.in. tym, że przez tańsze bilety nastąpi odpływ uczniów do bydgoskich szkół. Przeciwny temu, aby punkt został zdjęty był tylko radny Mariusz Weleziński.

Mieszkańcy byli oburzeni

Decyzja radnych spotkała się z krytycznym głosem mieszkańców. Z własną inicjatywą wyszła Społeczna Komisja Infrastruktury i Transportu Publicznego w Koronowie. Przewodniczący Komisji Rafał Wąsowicz skierował pismo do rady w tej sprawie. Poniżej pełna treść.

– Z dezaprobatą przyjęliśmy informację o niepodejmowaniu na XLVIII Sesji Rady Miejskiej w Koronowie rozpatrzenia uchwały o przyznaniu finansowania, dzięki któremu dzieci i młodzież z Gminy Koronowo mogłyby korzystać z tanich biletó w komunikacji miejskiej w Bydgoszczy. Państwa decyzja wywołała niezadowolenie znacznej części mieszkańców, wielu z nich od dawna czeka na możliwość wyrównania szans względem dzieci i młodzieży z innych gmin okalających Bydgoszcz w podróżowaniu komunikacją miejską w Bydgoszczy. Wnioskujemy o zwołanie nadzwyczajnej sesji dla procedowania tego punktu, bądź ujęcie go w sesji zwykłej w miesiącu grudniu br.

Brak tego punktu

Wczoraj (8 grudnia) odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Koronowie. Punktu dotyczącego tanich biletów zabrakło w porządku obrad.

na fotografii: Rafał Wąsowicz – przewodniczący Społecznej Komisji Infrastruktury i Transportu Publicznego w Koronowie

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x