6.3 C
Świecie
niedziela 25 lutego 2024
Strona głównaInwestycjeCo z ruchem wahadłowym na moście w Samociążku? Powiat otrzymał dofinansowanie

Co z ruchem wahadłowym na moście w Samociążku? Powiat otrzymał dofinansowanie

W 2019 roku na moście w Samociążku został wprowadzony ruch wahadłowy. Mieszkańcy oraz użytkownicy tej drogi wielokrotnie pytali, kiedy ulegnie to zmianie

Taka organizacja ruchu została wprowadzona na wniosek właściciela obiektu po otrzymaniu ekspertyzy budowlanej nakazującej w trybie pilnym ograniczenie dopuszczalnej masy całkowitej pojazdów poruszających się po obiekcie do 20 ton. Aby, ułatwić procedurę remontową Enea przekazała przeprawę starostwu. Było to w 2020 roku.

– Most w Samociążku po przeprowadzeniu ekspertyzy został zakwalifikowany do przebudowy, z podniesieniem nośności do parametru klasy „A” – przekazał nam w marcu tego roku Bolesław Grygorewicz, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Bydgoszczy. – Obecnie trwa proces projektowy. Termin określony w umowie to 30 sierpień 2022 roku. Zgodnie z przyjętym przez Radę Powiatu Bydgoskiego Wieloletnim Planem Inwestycyjnym dla Rozwoju Powiatu Bydgoskiego zostały zabezpieczone środki finansowe na ten cel. Ubiegamy się o dofinansowanie tej inwestycji z środków zewnętrznych. Realne jest przeprowadzenie przetargu na roboty budowlane w roku bieżącym – dodał dyrektor.

Dofinansowanie udało się pozyskać. W drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, Powiat Bydgoski na przebudowę drogi powiatowej Koronowo-Żołędowo w miejscowości Samociążek polegającej na podniesieniu nośności obiektu inżynierskiego otrzymał 4 mln 750 tys. zł.

fot. archiwum IN

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie