18.1 C
Świecie
piątek 19 lipca 2024
Strona głównaInwestycjeCo z remontem świetlicy wiejskiej w Tryszczynie? Sprawa się skomplikowała

Co z remontem świetlicy wiejskiej w Tryszczynie? Sprawa się skomplikowała

Świetlica wiejska w Tryszczynie w dalszym ciągu pozostaje zamknięta. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Koronowie burmistrz Patryk Mikołajewski przekazał nie najlepsze wieści

Wszystko zaczęło się w maju ubiegłego roku, kiedy to budynek świetlicy wiejskiej w Tryszczynie nie przeszedł przeglądu technicznego budowlanego. Problemem była zapadnięta podłoga i uszkodzone ściany. Konieczne było zrobienie kosztorysu.

Gmina przygotowywała się do ogłoszenia przetargu na prace naprawcze. Niestety do teraz postępowanie nie zostało ogłoszone. O powody takiego stanu rzeczy dopytywała ostatnio na sesji Rady Miejskiej w Koronowie przewodnicząca Katarzyna Szulta-Romaniuk. Jak zaznaczyła – w Tryszczynie jest prężnie działające Koło Gospodyń Wiejskich, które nie ma własnego lokalu. Przewodnicząca jest również sołtysem Tryszczyna i jak twierdzi jest stale naciskana w tej sprawie. – Jeśli chodzi o stan świetlicy w Tryszczynie to wysłaliśmy wniosek do starostwa w sprawie remontu – mówił na sesji burmistrz Patryk Mikołajewski. – Niestety starostwo na remont się nie zgodziło. Uznało, że potrzebny jest projekt budowlany z pozwoleniem na budowę. O taki projekt wniosek złożył pan wiceprzewodniczący Gordon i zostało to wprowadzone do budżetu. Także uczynimy teraz projekt budowlany, sprawa się oczywiście przeciągnie. Nie możemy wykonać tego w formie remontu. Będziemy robić projekt. 50 tys. zł jest zabezpieczone na ten projekt w budżecie – dodał włodarz.

fot. Google

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie