20.3 C
Świecie
sobota 13 sierpnia 2022
Strona głównaInwestycjeCo z realizacją zeszłorocznego budżetu obywatelskiego? Zastępca burmistrza uspokaja

Co z realizacją zeszłorocznego budżetu obywatelskiego? Zastępca burmistrza uspokaja

Niedawno zakończyło się przyjmowanie zgłoszeń do budżetu obywatelskiego Gminy Koronowo na 2022 rok. Tymczasem inwestycje wybrane przez mieszkańców w ubiegłym roku nie zostały jeszcze zrealizowane

Do sytuacji przy okazji przedstawiania raportu o stanie gminy za 2021 rok podczas ostatniej sesji odniósł się zastępca burmistrza Koronowa Piotr Kazimierski. – W zeszłym roku mieliśmy debiut tej formy współpracy z mieszkańcami – mówił podczas sesji zastępca burmistrza Koronowa Piotr Kazimierski. – Przeznaczona była kwota 250 tys. zł. Do głosowania były zakwalifikowane cztery zadania. Był to książkomat, budowa systemu nawadniania boiska stadionu miejskiego w Koronowie, projekt i realizacja oświetlenia wzdłuż ścieżki rowerowej na os. Pieczyska-Tuszyny, poprawa bezpieczeństwa mieszkańców poprzez doświetlenie przejść dla pieszych. Uznanie w oczach mieszkańców znalazły dwa zadania tj. doświetlenie przejść dla pieszych i nawodnienie stadionu miejskiego w Koronowie. Tutaj pragnę również uspokoić, że jeżeli chodzi o oświetlenie przejść dla pieszych to mamy podpisaną umowę z wykonawcą, który pracuje nad projektami, aby to wykonać. Jeżeli chodzi o nawodnienie stadionu do 30 lipca czekamy na oferty na zaprojektowanie i wykonanie tego zadania – dodał Piotr Kazimierski.

Przyjmowanie zgłoszeń do tegorocznego budżetu obywatelskiego zakończono 21 czerwca. Jak przekazał Urząd Miejski w Koronowie zgłoszono sześć projektów. Do 16 sierpnia potrwa weryfikacja zgłoszeń. Głosować będzie można od 5 do 19 września. 20 września powinniśmy poznać zwycięskie projekty, które będą realizowane w roku 2023.

fot. ilustracyjne

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

1

Prom na Zalewie Koronowskim. Co z funkcjonowaniem…

PROM JEST 0BIEKTEM WYJĄTKOWYM I WARTYM UTRZYMANIA JAK INNE CHARAKTERYSTYCZNE…


Na topie