8.2 C
Świecie
niedziela 25 lutego 2024
Strona głównaInwestycjeCo z przebudową DK nr 56? Zaskakująca odpowiedź GDDKiA

Co z przebudową DK nr 56? Zaskakująca odpowiedź GDDKiA

Temat poruszany jest od bardzo dawna. Parę lat temu zrobiło się o tym głośno, ponieważ ogłoszono, że trwają prace projektowe. Sprawa jednak ucichła

Mowa o drodze krajowej nr 56 na odcinku od Ronda Lotników Koronowskich do Kanału Lateralnego. W marcu 2019 roku w koronowskim ratuszu odbyło się spotkanie informacyjne w tej sprawie. Dokumentacja dotycząca przebudowy tego odcinka miała być gotowa na przełomie 2019 i 2020 roku. Plany przewidywały m.in. przebudowę ulic Nakielskiej, Okrzei, Placu Zwycięstwa, Św. Andrzeja, Szkolnej, Dworcowej i Szosy Kotomierskiej. Przy Galerii Coronovia miała powstać sygnalizacja świetlna, a przy skrzyżowaniu z drogą na Pieczyska rondo. Mówiło się też o ewentualnym wyburzeniu budynków w okolicach ulicy Nakielskiej, aby usprawnić ruch samochodowy w tym miejscu.

Od tamtego czasu sprawa ucichła. Temat poruszany był m.in. na sesjach Rady Miejskiej w Koronowie jednak konkretne odpowiedzi nie padały. Tymczasem Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad winę za opóźnienia przerzuca na… Urząd Miejski w Koronowie i Galerię Coronovia. – Prace remontowe na odcinku DK 56 od ronda Lotników do Kanału Lateralnego są zależne od dokumentacji projektowej przebudowy powyższego odcinka, opracowywanej przez  Galerię „Coronovia” oraz Gminę Koronowo – odnośnie odwodnienia ulicy Dworcowej – przekazała nam Kinga Puchowska, specjalista ds. komunikacji GDDKiA. – Termin trudno w tym przypadku określić – leży to w gestii zarządcy drogi. Przybliżone koszty będą znane po wykonaniu dokumentacji – na tej podstawie będzie można określić bardziej aktualne ceny. Roboty wykonane na dzień dzisiejszy (naprawy nawierzchni) są realizowane ze środków Rejonu Nakło jako roboty bieżącego utrzymania – dodaje przedstawicielka GDDKiA.

Do tematu wrócimy.

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najpopularniejsze
Najnowsze Najstarsze
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Stanisław
Gość
Stanisław
19 lipca 2023 12:22

minęło 18 miesięcy i nic sie nie zmieniło.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

1
0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x