3.4 C
Świecie
piątek 28 stycznia 2022
Strona głównaInwestycjeCo z przebudową DK nr 56? Zaskakująca odpowiedź GDDKiA

Co z przebudową DK nr 56? Zaskakująca odpowiedź GDDKiA

Temat poruszany jest od bardzo dawna. Parę lat temu zrobiło się o tym głośno, ponieważ ogłoszono, że trwają prace projektowe. Sprawa jednak ucichła

Mowa o drodze krajowej nr 56 na odcinku od Ronda Lotników Koronowskich do Kanału Lateralnego. W marcu 2019 roku w koronowskim ratuszu odbyło się spotkanie informacyjne w tej sprawie. Dokumentacja dotycząca przebudowy tego odcinka miała być gotowa na przełomie 2019 i 2020 roku. Plany przewidywały m.in. przebudowę ulic Nakielskiej, Okrzei, Placu Zwycięstwa, Św. Andrzeja, Szkolnej, Dworcowej i Szosy Kotomierskiej. Przy Galerii Coronovia miała powstać sygnalizacja świetlna, a przy skrzyżowaniu z drogą na Pieczyska rondo. Mówiło się też o ewentualnym wyburzeniu budynków w okolicach ulicy Nakielskiej, aby usprawnić ruch samochodowy w tym miejscu.

Od tamtego czasu sprawa ucichła. Temat poruszany był m.in. na sesjach Rady Miejskiej w Koronowie jednak konkretne odpowiedzi nie padały. Tymczasem Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad winę za opóźnienia przerzuca na… Urząd Miejski w Koronowie i Galerię Coronovia. – Prace remontowe na odcinku DK 56 od ronda Lotników do Kanału Lateralnego są zależne od dokumentacji projektowej przebudowy powyższego odcinka, opracowywanej przez  Galerię „Coronovia” oraz Gminę Koronowo – odnośnie odwodnienia ulicy Dworcowej – przekazała nam Kinga Puchowska, specjalista ds. komunikacji GDDKiA. – Termin trudno w tym przypadku określić – leży to w gestii zarządcy drogi. Przybliżone koszty będą znane po wykonaniu dokumentacji – na tej podstawie będzie można określić bardziej aktualne ceny. Roboty wykonane na dzień dzisiejszy (naprawy nawierzchni) są realizowane ze środków Rejonu Nakło jako roboty bieżącego utrzymania – dodaje przedstawicielka GDDKiA.

Do tematu wrócimy.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

22

Najwyższa Izba Kontroli wzięła pod lupę Urząd…

Ciekawym pomysłem też była wielka nagroda dla Pani Dyktator MGOK,…


19

Presto został zamordowany. Właściciele szukają świadków tego…

Ręce i nogi bym mu załatwił tak że do końca…


10

Najwyższa Izba Kontroli wzięła pod lupę Urząd…

Orkiestra dęta rozwalona to trzeba nagrodę przyznać...


10

Najwyższa Izba Kontroli wzięła pod lupę Urząd…

Priorytetem jest wyciśnięcie z przedsiębiorców kasy, Marszelski wyciska także z…


6

Dlaczego na S5 jest ograniczenie prędkości do…

Tak, tak trwają pracę wykończeniowe tylko szkoda że nikogo nie…


Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x