16.3 C
Świecie
sobota 13 lipca 2024
Strona głównaSportCo z nagrodami dla wyróżniających się sportowców? Do dzisiaj nie zostały wręczone

Co z nagrodami dla wyróżniających się sportowców? Do dzisiaj nie zostały wręczone

Sprawa ta budziła spore emocje wśród mieszkańców oraz koronowskich radnych. Chodzi o przyznawanie nagród dla wyróżniających się sportowców z terenu gminy Koronowo

Wszystko zaczęło się od wniosku radnego Stanisława Gliszczyńskiego, który zwrócił się o uhonorowanie mieszkanek naszego miasta Igi Baumgart-Witan i Pauliny Kontnej nagrodą pieniężną za promowanie gminy. Zdaniem radnego panie w znakomity sposób promowały nasze miasto, czym zasłużyły na taką nagrodę.

Naruszenie dyscypliny finansów publicznych?

Decyzja ze strony władz była jednak odmowna. Powód? Jak tłumaczył burmistrz Patryk Mikołajewski brak jest podstaw prawnych do przyznania paniom nagród pieniężnych, a wydatkowanie środków budżetowych bez podstawy prawnej jest naruszeniem dyscypliny finansów publicznych.

Miała powstać uchwała

Później włodarz zwrócił się do radnych – jako organu stanowiącego – o wolę stworzenia dokumentu i ostatecznie uchwalenie uchwały w tym zakresie. – Jesteśmy bardzo otwarci na pomysły – zaznaczał burmistrz. – Nasza uchwała da nam możliwość honorowania w sposób szczególny osób z lokalnej społeczności – dodał. Jednocześnie samorządowiec wyszedł z propozycją, aby zastanowić się czy oprócz sportowców nie należałoby nagradzać także za zasługi np. dla kultury, przedsiębiorczości.

Nie wpłynął żaden wniosek – twierdzi burmistrz

Od tamtego czasu minął rok. Taki dokument nie powstał, a co za tym idzie sportowcy, ani żadne inne osoby przez władze Koronowa nie zostały uhonorowane. Podczas sesji absolutoryjnej, która odbyła się 29 czerwca sprawę ponownie poruszył radny Gliszczyński. Chodziło o to, że w raporcie o stanie gminy nie wspomniano o sukcesach naszych sportowców. Odniósł się do tego burmistrz Patryk Mikołajewski. – Ja chciałem bardzo nagrodzić panią Igę Baumgart-Witan, zwróciłem się do Państwa radnych – pamiętacie jak chcieliśmy opracować uchwałę o nagradzaniu sportowców, bo gmina nasza nie posiadała takiej uchwały, prosiłem nawet o wnioski za jakie osiągnięcia, jakie grupy społeczne nagradzać niestety nie wpłynął od Państwa żaden wniosek, żadna uwaga, żaden projekt – argumentował gospodarz gminy Koronowo.

Powiat Bydgoski nagrodził

Przypomnijmy, że trzy dni temu Powiat Bydgoski przyznał nagrody i wyróżnienia dla zawodników i trenerów, którzy w 2021 r. osiągnęli znaczące wyniki sportowe na arenach krajowych i międzynarodowych. Wśród nich znaleźli się również przedstawiciele gminy Koronowo. Więcej na ten temat możecie Państwo przeczytać w naszym artykule Powiat Bydgoski przyznał nagrody dla sportowców i trenerów. Wśród nich reprezentanci Klubu Sportowego Koronowo

Fot. archiwum IN

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie