6.3 C
Świecie
niedziela 25 lutego 2024
Strona głównaNa sygnaleBydgoska grupa „SPEED”. W listopadzie nałożono 1512 mandatów karnych

Bydgoska grupa „SPEED”. W listopadzie nałożono 1512 mandatów karnych

Policjanci grupy „SPEED” cały czas są aktywni na terenie Bydgoszczy i powiatu. W minionym miesiącu namierzyli 1062 kierowców, którzy przekroczyli prędkość, wśród nich jest 46, którzy w terenie zabudowanym dwukrotnie ją przekroczyli. Funkcjonariusze zatrzymali im prawa jazdy

– Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, a także skalę ich skutków – mówi podkom. Lidia Kowalska z Zespołu Prasowego KWP w Bydgoszczy. – Nadmierna lub niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenie nie tylko braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku, lecz w istotny sposób wpływa na rozmiar obrażeń uczestniczących w nim osób – dodaje.

Jak przekazała mundurowa codziennie bydgoscy policjanci ruchu drogowego tworzący grupę „SPEED” wyjeżdżają do służby nieoznakowanymi pojazdami marki BMW z wideorejestratorami, ale także oznakowanymi radiowozami z laserowymi miernikami prędkości. Efekty ich pracy odczuli szczególnie ci kierowcy, którzy za nic mieli obowiązujące przepisy ruchu drogowego.

W listopadzie policjanci bydgoskiej grupy „SPEED”:

– skontrolowali 1466 pojazdów,

– ujawnili 1686 wykroczeń drogowych, z czego 1062 to przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierujących,

– nałożyli 1512 mandatów karnych, z czego 975 za przekroczenie prędkości,

– skierowali 19 wniosków o ukaranie za wykroczenia drogowe,

– zatrzymali 51 praw jazdy, w tym 46 za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym,

– zatrzymali 37 dowodów rejestracyjnych,

– ujawnili także 8 przestępstw dotyczących ruchu drogowego.

Policjanci przypominają, że brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu przyczyniają się do tragicznych w skutkach zdarzeń. Dlatego też policjanci w każdym przypadku ujawnienia niebezpiecznych sytuacji będą wyciągać surowe konsekwencje- mandatowe bądź skutkujące skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu. Kierowca rażąco łamiący przepisy musi się też liczyć z utratą prawa jazdy.

fot. archiwum policji

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x