7.1 C
Świecie
czwartek 18 kwietnia 2024
Strona głównaAktualnościBurzliwe obrady Rady Miejskiej w Koronowie. Odwołano przewodniczącą

Burzliwe obrady Rady Miejskiej w Koronowie. Odwołano przewodniczącą

Takich obrad Rady Miejskiej w Koronowie dawno nie było. Część radnych na znak protestu opuściła salę

Dzisiaj (31 sierpnia) odbyła się kolejna sesja Rady Miejskiej w Koronowie. Z ważniejszych punktów w porządku obrad było odwołanie skarbnika gminy Koronowo, która złożyła wypowiedzenie. Nowym skarbnikiem został Marcin Kłodziński. Tymczasem pod koniec sesji radna Elżbieta Mojzesowicz, która startowała w wyborach z ugrupowania aktualnego burmistrza złożyła wniosek o odwołanie z funkcji przewodniczącej Rady Miejskiej w Koronowie Katarzyny Szulty-Romaniuk. Obecny na sesji radca prawny stwierdził, że wszystko jest zgodnie z prawem. Radni musieli wyrazić zgodę na wprowadzenie tego punktu do porządku obrad. Tak też się stało. Za odwołaniem przewodniczącej głosowało 11 radnych. Byli to: Patryk Bociek, Henryk Borowicz, Tomasz Gordon, Bogusław Guziński, Artur Koper, Elżbieta Mojzesowicz, Sławomira Polewana, Ilona Pubanc, Tomasz Skotnicki, Małgorzata Szymczak i Mariusz Weleziński. Przeciwko odwołaniu Katarzyny Szulty-Romaniuk byli radni Stanisław Gliszczyński, Mirosława Holka, Katarzyna Karwat, Marian Kuropatwiński, Wojciech Orliński, Olech Raddatz, Maciej Szlagowski, Katarzyna Szulta-Romaniuk i Ewa Szymańska.

Przypomnijmy, że Katarzyna Szulta-Romaniuk startowała w wyborach samorządowych z ugrupowania aktualnego burmistrza Patryka Mikołajewskiego. Po odwołaniu z funkcji przewodniczącego RM w Koronowie Stanisława Gliszczyńskiego to ona objęła to stanowisko. Niejednokrotnie miała odmienne zdanie od burmistrza, a podczas sesji zadawała trudne pytania. Na sesji absolutoryjnej burmistrz Patryk Mikołajewski nie przyjął od niej kwiatów za udzielenie wotum zaufania i absolutorium. Nie podał także ręki ani nie przyjął gratulacji. Podczas dzisiejszej sesji włodarza gminy Koronowo nie było na sali obrad.

Na znak protestu część radnych opuściła salę obrad. – Nie będę uczestniczył w tej farsie – stwierdził radny Olech Raddatz. Pozostali na sali w większości radni obecnie rządzącego burmistrza z klubu „Koronowo Budzi Się”. – Jest mi przykro, nie mnie to oceniać, myślę że ocenią to mieszkańcy – stwierdziła natomiast Katarzyna Szulta-Romaniuk.

Nowym przewodniczącym został Bogusław Guziński. Kandydował on w ostatnich wyborach na fotel burmistrza i był popierany przez Prawo i Sprawiedliwość. W drugiej turze wyborów przekazał on swoje poparcie Patrykowi Mikołajewskiemu. – Nie jestem członkiem żadnego klubu i zobowiązuje się do tego, że będę działał poza podziałami – deklarował na sesji Bogusław Guziński.

fot. archiwum IN

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie