15.9 C
Świecie
czwartek 23 maja 2024
Strona głównaAktualnościBurmistrz Koronowa: „Podejmiemy kolejne kroki, których efektem będzie realna pomoc migrantom”

Burmistrz Koronowa: „Podejmiemy kolejne kroki, których efektem będzie realna pomoc migrantom”

Burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski odniósł się do wydarzeń na granicy polsko-białoruskiej

Temat podejmowany był podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Koronowie. Głos w sprawie zabrali radni Piotr Mitera oraz Elżbieta Mojzesowicz. Radny Mitera zadał wprost pytanie władzom Koronowa: – Czy samorząd Gminy Koronowo mógłby zainicjować kontakt z władzami Michałowa na Podlasiu w celu ustalenia, czy my mieszkańcy Koronowa możemy jakoś pomóc np. zbierając ciepłą odzież, koce czy też środki higieniczne dla migrantów szczególnie dzieci znajdujących się w gminie Michałów? Jak zaznaczył Piotr Mitera pytanie do burmistrza kieruje na prośbę mieszkańców, którym nie jest obojętny los migrantów.

Gmina Michałowo od tygodni wspiera akcję pomocy potrzebującym, którzy utknęli na polsko-białoruskiej granicy. Do punktu dla potrzebujących docierają liczne dary. Następnie gmina przekazuje je organizacjom pomocowym i Straży Granicznej.

– Prośba taka została już do mnie skierowana przez mieszkańca Koronowa, czego następstwem było zainicjowanie przez gminę Koronowo kontaktów z przedstawicielami gminy Michałowo, w tym z władzami samorządowymi oraz podmiotami zaangażowanymi w pomoc np. Ochotniczą Strażą Pożarną – przekazał burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski. – Mając powyższe na uwadze podejmiemy kolejne kroki, których efektem będzie realna pomoc migrantom – dodał włodarz.

fot. IN

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x