17.5 C
Świecie
środa 22 maja 2024
Strona głównaInwestycjeBudżet obywatelski w gminie Koronowo będzie kontynuowany. Poznaliśmy kwotę

Budżet obywatelski w gminie Koronowo będzie kontynuowany. Poznaliśmy kwotę

W ubiegłym roku w gminie Koronowo zadebiutował budżet obywatelski. Dzięki temu mieszkańcy mogli zgłaszać, a następnie decydować jakie inwestycje zostaną zrealizowane

– Taki Budżet obiecywałem i słowa dotrzymałem – informował w zeszłym roku burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski. – Budżet Obywatelski daje realny wpływ mieszkańcom na realizację konkretnych inwestycji w najbliższym otoczeniu.

W ramach budżetu obywatelskiego mieszkańcy mogli zgłaszać inwestycje. Później po zweryfikowaniu wniosków odbyło się głosowanie. Oddano ponad 700 głosów. Mieszkańcy zdecydowali, że w 2022 roku zostaną przeprowadzone takie zadania jak: Budowa systemu nawadniana boiska Stadionu Miejskiego w Koronowie (projekt nr 6) i Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców poprzez doświetlenie przejść dla pieszych (projekt nr 9).

Na środowej sesji Rady Miejskiej w Koronowie radni zdecydowali, że wysokość środków finansowych przeznaczonych na realizację budżetu obywatelskiego w 2023 roku będzie wynosiła 250 tys. zł. Taka sama kwota była w poprzedniej edycji.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie