17.5 C
Świecie
środa 22 maja 2024
Strona głównaInwestycjeBudżet Obywatelski Gminy Koronowo na rok 2023. Trwa głosowanie

Budżet Obywatelski Gminy Koronowo na rok 2023. Trwa głosowanie

Trwa druga edycja Budżetu Obywatelskiego Gminy Koronowo

Głosowanie rozpoczęło się 5 września i potrwa do 19 września. Można zagłosować na dwa sposoby. W wersji papierowej głosując poprzez „Formularz Głosowania” w Biurze Podawczym-Kancelarii, Urzędu Miejskiego w Koronowie, przy ul. Plac Zwycięstwa 1 (formularz dostępny w biurze) w godzinach funkcjonowania Urzędu tj. poniedziałek, środa, czwartek 7:30 – 15:30, wtorek 7:30 – 17:00, piątek 7:30 – 14:00 oraz w wersji elektronicznej na stronie internetowej budżetu.

Do głosowania zostały zakwalifikowane cztery projekty. Są to:

Projekt nr 2: „Zakup i montaż 3 sztuk stacji do ładowania rowerów elektrycznych, a także zakup i montaż 3 sztuk stacji do samodzielnej naprawy rowerów”.

Projekt ma na celu poprawę i rozwój infrastruktury turystyki rowerowej. Stacje miałyby powstać przy ul. Witosa, Wypoczynkowej i Al. Wolności. Szacowany koszt zadania to 54 tys. zł

Projekt nr 3: „Remont remizy OSP w Koronowie”.

Projekt obejmuje remont pomieszczeń remizy OSP w Koronowie. Remont ma polegać na kompleksowej odnowie sali wraz z wymianą instalacji elektrycznej. W ramach projektu ma zostać również przeprowadzony remont toalety i korytarza. Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Koronowie jest miejscem z którego korzystają Druhowie OSP. Z budynku remizy korzystają również inne organizacje jak i osoby, które go wynajmują. Jest to wizytówka zarówno jednostki straży pożarnej jak i Gminy Koronowo. Obecny stan sali, sanitariatów jak i klatki schodowej nie zapewnia komfortu w ich korzystaniu. Zarówno tynki, płytki jak i wyposażenie były montowane wiele lat temu, jest więc mocno wyeksploatowane oraz wygląda nieestetycznie. Szacowany koszt zadania to 250 tys. zł.

Projekt nr 5: „Młodzieżowy chillout”

Ma to być miejsce relaksu, przestrzeń do działań w których młodzi ludzie mogą uczestniczyć lub sami mogą poprowadzić. Zaplanowane zostały: hamaki, altana z grillem, stoły z ławkami, stół do tenisa stołowego. Szacowany koszt zadania to 155 tys. zł. Inwestycja miałaby zostać zrealizowana na terenie za MGOK w Koronowie (ul. Szosa Kotomierska).

Projekt nr 6: „Poprawa bezpieczeństwa użytkowników ścieżki rowerowej na odcinku od ulicy Przemysłowej do ulicy Warszawskich”

Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa na osiedlu Pieczyska-Tuszyny poprzez wykonanie, a następnie realizację etapami, projektu oświetlenia ścieżki rowerowej od cmentarza komunalnego do Pieczysk. Wykonanie projektu oświetlenia, to pierwszy krok do jego wykonania. Powstanie oświetlenia wzdłuż ścieżki rowerowej od cmentarza komunalnego do Pieczysk przyczyni się do znacznej poprawy bezpieczeństwa użytkowników tej ścieżki rowerowej, która to jest jedną z wizytówek Koronowa i prowadzi do jednej z większych atrakcji nad Zalewem koronowskim – plaży w Pieczyskach. Szacowany koszt zadania to 100 tys. zł.

Odrzucone zostały dwa projekty: „Zagospodarowanie nabrzeża przy Zalewie Koronowskim na odcinku pomiędzy ulicami Okoniową i Warszawskich” oraz „Opracowanie dokumentacji projektowej modernizacji stadionu miejskiego w Koronowie z piłkarskiego na stadion piłkarsko-lekkoatletyczny wraz z niezbędną infrastrukturą”.

Podobnie jak w ubiegłym roku środki przeznaczone na budżet to 250 tys. zł. Ogłoszenie wyników nastąpi 20 września.

fot. eXbee

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie