4.4 C
Świecie
czwartek 29 lutego 2024
Strona głównaInwestycjeBudowa pomostu w Pieczyskach? Gmina ogłosiła przetarg

Budowa pomostu w Pieczyskach? Gmina ogłosiła przetarg

Burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski deklarował, że sprawa budowy pomostu na plaży w Pieczyskach nie zostanie przez niego odpuszczona. Pierwsze kroki zostały już poczynione

Niedawno Gmina Koronowo otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 2 mln zł na budowę pomostu przy plaży w Pieczyskach. Będzie to inwestycja na zasadzie „zaprojektuj i wybuduj”. To po stronie wykonawcy będzie leżało załatwienie wszelkich pozwoleń, decyzji, uzgodnień i wreszcie wybudowania pomostu.

Pomost rekreacyjny ma mieć kształt odwróconej litery E. Ma on spełniać funkcję spacerową, wypoczynkową, widokową oraz kąpielową. Ramiona pomostu mają być zwrócone w stronę plaży w taki sposób, aby wyznaczały obszar kąpieliska na plaży miejskiej. Obiekt ma składać się z części stałej oraz pływającej. Część stała to trzy pomosty o konstrukcji stalowej na ruszcie z pali rurowych, stanowiących przyczółki dla zasadniczego pomostu pływającego w kształcie odwróconej litery E, montowanego na pływakach żelbetowych. W celu zapewnienia bezpieczeństwa osób wypoczywających i spacerujących po pomoście, będą zamontowane barierki. Dodatkowo pomost ma być wyposażony w zadaszone miejsce do wypoczynku (altanę), ławki, drabinki kąpielowe oraz sprzęt ratowniczy w postaci kół ratunkowych z rzutkami i bosakami.

Gmina ogłosiła już także przetarg na to zadanie. Termin składania ofert mija 22 sierpnia.

Fot. eXbee

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie