18.1 C
Świecie
piątek 19 lipca 2024
Strona głównaInwestycjeBudowa kompleksu sportowego w Koronowie. Co dalej z planami?

Budowa kompleksu sportowego w Koronowie. Co dalej z planami?

W kwietniu ubiegłego roku Urząd Miejski w Koronowie informował o planach związanych z budową sportowego ośrodka szkoleniowego na światowym poziomie. Mieszkańcy zaczęli dopytywać czy inwestycja jest dalej w planach

Ośrodek szkoleniowy miałby powstać na os. Tuszyny w Koronowie. Jednak to nic pewnego, bo Koronowo rywalizowało z dwoma innymi lokalizacjami. Według planów obiekt miałby służyć całej lokalnej społeczności, klubom, stowarzyszeniom i sekcjom sportowym, dzieciom i młodzieży, a także wszystkim mieszkańcom chcących rozwijać swoje pasje sportowe, a przede wszystkim klubom sportowym z całej Polski. – Ta nowoczesna i atrakcyjna inwestycja, przyczyniłaby się do promowania naszej gminy w wymiarze krajowym – informował pod koniec kwietnia ubiegłego roku Urząd Miejski w Koronowie. -Ogromny sportowy obiekt przyciągnie nowych turystów jak i również innych gości, a co najważniejsze nowe miejsca pracy dla kilkudziesięciu osób.

Boiska i obiekty badawcze

Inwestor miał w planach budowę boiska piłkarskiego, w tym kryte obiekty lekkoatletyczne, obiekt rehabilitacyjny oraz obiekty badawcze. Wstępnie inwestycja szacowana była na 60 mln zł.

Inwestor czeka na decyzję z Ministerstwa Sportu

Od tamtego czasu nie ukazały się nowe informacje w tym zakresie, a mieszkańcy zaczęli dopytywać czy inwestycja jest w dalszym ciągu przewidziana do realizacji. Postanowiliśmy zatem zapytać o to władze gminy Koronowo. – Urząd Miejski w Koronowie pozostaje w stałym kontakcie z inwestorem, który jest zainteresowany wybudowaniem na terenie naszej gminy centrum badawczo-treningowego – przekazał nam zastępca burmistrza Koronowa Piotr Kazimierski. – Z informacji jakie posiadamy wiemy, iż inwestor czeka na decyzję z Ministerstwa Sportu co do współfinansowania tej inwestycji, wg szacunków inwestora mówimy tutaj o inwestycji za ponad 50 mln zł.  Planujemy w najbliższym czasie spotkać się z inwestorami, aby poznać ich dalsze plany co do realizacji tego przedsięwzięcia. – dodaje Piotr Kazimierski.

Nie ma wiążącej umowy

Na chwilę obecną Urząd Miejski w Koronowie nie ma podpisanej żadnej umowy dzierżawy z inwestorem. – Ustaliliśmy, iż w momencie posiadania przez nich pełnych informacji co do możliwości finansowania jak i wstępnego zakresu prac temat ten będzie głęboko omawiany na posiedzeniach komisji Rady Miejskiej – informuje zastępca burmistrza Koronowa. – Nadmieniamy, iż usytuowanie takiego obiektu na terenie naszej gminy może znacząco wpłynąć na rozwój branży sportowej poprzez powstanie nowych obiektów jak i turystycznej – dodaje.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie