9.4 C
Świecie
czwartek 13 czerwca 2024
Strona głównaAktualnościBezpieczeństwo rowerzystów przy oczyszczalni ścieków? Sprawdźcie, co na to władze miasta

Bezpieczeństwo rowerzystów przy oczyszczalni ścieków? Sprawdźcie, co na to władze miasta

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Koronowie radny Piotr Mitera złożył wniosek w sprawie ustanowienia pierwszeństwa przejazdu dla rowerzystów przy oczyszczalni ścieków w Koronowie

Ścieżka rowerowa łącząca Bydgoszcz z Koronowem została oficjalna otwarta w 2014 roku. Wiedzie ona przez malownicze tereny: pola, sady, lasy. Dodatkową atrakcją jest most kolejki wąskotorowej. To wszystko sprawia, że jest chętnie uczęszczana przez turystów i mieszkańców regionu. Największy ruch jest w okresie letnim. Zimą mniejszy, ale z tego szlaku korzystają m.in. mieszkańcy Okola i Stopki. Pasjonaci jazdy na dwóch kółkach zwracają uwagę, że w niektórych miejscach jest niebezpiecznie.

W ostatnim czasie o poprawę bezpieczeństwa apelował radny Rady Miejskiej w Koronowie Piotr Mitera. Konkretnie mówiąc o przejazd przez drogę, która prowadzi do oczyszczalni ścieków w Koronowie. Na sesji radny złożył wniosek. Czytamy w nim: W ciągu ścieżki rowerowej Okole-Koronowo rowerzyści mijają wjazd na posesję Oczyszczalnia Ścieków w Koronowie. Użytkownicy ścieżki w tym miejscu muszą ustępować pierwszeństwa pojazdom komunalnym. W związku z faktem, że trasa jest często użytkowana przez rodziny z dziećmi zgłaszam wniosek o ustanowienie pierwszeństwa przejazdu dla rowerzystów w tym miejscu.

Burmistrz Koronowa udzielił radnemu odpowiedzi 7 października. Jak tłumaczy Patryk Mikołajewski w danym miejscu nie znajduje się grunt sklasyfikowany jako droga. – Pojazdy wyjeżdżające z terenu oczyszczalni nie włączają się do ruchu drogowego, gdyż działki o nr ewid. 2590 i 1078/3 obręb Koronowo stanowią tereny przemysłowe, lasy oraz pastwiska trwałe – pisze w odpowiedzi włodarz. – Tym samym pojazdy poruszające się szlakiem dojazdowym znajdującym się na wyżej wymienionych działkach w kierunku oczyszczalni nie są uczestnikami ruchu drogowego – dodaje.

Jednocześnie Patryk Mikołajewski przekazał, że widoczność rowerzystów w danym miejscu dla kierowców wyjeżdżających i wyjeżdżających na teren oczyszczalni jest wystarczająca, a ponadto są oni świadomi, że miejsce jest uczęszczane przez osoby niezmotoryzowane.

Postanowiliśmy przyjrzeć się sprawie bardziej. Obserwowaliśmy to miejsce w piątkowe popołudnie. Kierowca wywrotki wjeżdżający na teren oczyszczalni faktycznie zwolnił w tym miejscu niemalże do zera. Inaczej było w przypadku wozu asenizacyjnego marki Scania należącego do ZGKiM w Koronowie. Kierowca z impetem przejechał przez to miejsce, hamując dopiero na terenie oczyszczalni.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x