1.8 C
Świecie
środa 24 kwietnia 2024
Strona głównaSportBardzo duże zmiany w Victorii Koronowo. - W nadchodzącym sezonie będzie ciężko

Bardzo duże zmiany w Victorii Koronowo. – W nadchodzącym sezonie będzie ciężko

Po spadku z klasy okręgowej Victoria Koronowo już dzisiaj przystąpi do rozgrywek A-klasy. Tymczasem w zespole zaszły bardzo duże zmiany

Jedną z kluczowych zmian jest nowa nazwa zespołu. Klub pozyskał sponsora tytularnego i od teraz piłkarze będą grali pod nazwą Jeżbud Victoria Koronowo. Kolejną ważną zmianą jest nowy szkoleniowiec. Po jednym sezonie z Victorią pożegnał się trener Robert Tomczak. Jego miejsce zajął Radosław Stożek. Dotychczas trenował on zespoły Tartaka Wudzyn, Piasków Bydgoszcz, młodzików GLKS Dobrcz, juniorów młodszych Gwiazdy Bydgoszcz oraz drużynę reprezentacji Polski niesłyszących. Nastąpiła także zmiana na stanowisku kierownika zespołu. Pawła Koprowskiego zastąpił Jakub Drygalski.

Bardzo duże zmiany nastąpiły wśród zawodników. Po ubiegłym sezonie z klubem pożegnali się Mateusz Chrzanowski (Grom Osie, A-klasa), Jakub Kulpa (Start Pruszcz, IV liga), Paweł Górzyński (Grom Osie, A-klasa), Aleksander Karbowski (Tarpan Mrocza, A-klasa), Patryk Rybak (Olimpia Wtelno, B-klasa), Tomasz Wojtynek (Olimpia Wtelno, B-klasa), Aleksander i Patryk Zielińscy (Pomorzanin Serock, IV liga), Aleksander Ovsiak (Start Pruszcz, IV liga). Treningów nie wznowili Łukasz Dziedzic-Kamiński, Juliusz Babiak, Paweł Dec, Jacek Glazik, Szymon Grudziński, Patryk Klause, Jakub Mikicki, Piotr Miś, Michał Wardach. W zespole nie zagrają także piłkarze wypożyczeni Kotłowski Kacper, Owsiński Dominik, Świetlik Bartosz, Nowak Hubert, Falkowski Maciej.

W klubie pozostali Paweł Brzeziński, Przemysław Dec, Gracjan Łęgowski, Gracjan Maciaszek, Jerzy Szulc, Damian Szczukowski i Szymon Łagoda. – Wydawać się mogło,że już nie ma co ratować klubu, że to koniec pięknej historii, ale nic bardziej mylnego – przekazał na swojej stronie społecznościowej klub. – Zarząd klubu postanowił, że budujemy na młodzieży (wzmocnieni kilkoma doświadczonymi). Zatrudniliśmy nowego trenera – Radosława Stożka, jest nowy kierownik Drygalski Jakub, a do zespołu seniorów dołączyło jedenastu nowych zawodników, wśród nich pojawiło kilku 16-latkowów z naszego juniora. W nadchodzącym sezonie będzie ciężko, ale wiemy, że będziemy walczyć o każdy punkt, a doświadczenie zbierane przez młodzież będzie owocować w przyszłości – dodają przedstawiciele klubu.

Pierwszy poważny sprawdzian już dzisiaj. Na inaugurację sezonu A-klasy piłkarze Victorii Koronowo zmierzą się na własnym boisku z Zawiszą II Bydgoszcz. Pierwszy gwizdek o godz. 17:00.

fot. archiwum IN

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x