18.1 C
Świecie
piątek 19 lipca 2024
Strona głównaNa sygnaleAkcja policji i straży pożarnej w Krówce Leśnej. Usunięto z wody zalegające...

Akcja policji i straży pożarnej w Krówce Leśnej. Usunięto z wody zalegające drzewa

Bydgoscy „wodniacy” wraz z druhami OSP Mąkowarsko wczoraj (20 lipca) prowadzili działania w Krówce Leśnej. Usuwali oni zalegające w wodzie drzewa

– Policjanci z bydgoskiego ogniwa wodnego doskonale znają wody Zalewu Koronowskiego – informuje kom. Lidia Kowalska z Zespołu Prasowego KWP w Bydgoszczy. – Wiedząc jakie są warunki i możliwości w niektórych krańcach akwenu postanowili, wspólnie z druhami Ochotniczej Straży Pożarnej z Mąkowarska, usunąć leżące w wodach Zalewu Koronowskiego drzewa. Wąski kanał wieńczy most oddany w roku 2018, który otworzył jezioro Stoczek oraz połączone jezioro Piaseczno na żeglugę.  Od tamtej pory powalone konary uniemożliwiały większym jednostkom dopłynięcie do jezior, a sterników małych motorówek zmuszały do wykonywania ciasnych i niebezpiecznych zwrotów. Dzięki sprawnie przeprowadzonym działaniom zwiększy się ruch turystyczny w tym obszarze Zalewu oraz możliwe będzie znacznie szybsze dotarcie służb w razie zagrożenia życia lub zdrowia – dodaje funkcjonariuszka.

Bydgoscy policjanci przypominają o rozwadze podczas pływania różnego rodzaju sprzętem po akwenach. Pamiętajmy, że w pierwszej kolejności o własne bezpieczeństwo musimy zadbać sami. Przewidujmy, jakie niebezpieczeństwa może nieść za sobą nasze zachowanie i wykonywane manewry.

Fot. OSP Mąkowarsko / policja

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie