9.4 C
Świecie
czwartek 13 czerwca 2024
Strona głównaNa sygnale31-latek wpadł z narkotykami. Miał ich sporą ilość

31-latek wpadł z narkotykami. Miał ich sporą ilość

Na trzy miesiące do aresztu trafił mieszkaniec powiatu bydgoskiego podejrzany o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Na jego trop wpadli policjanci z wydziału narkotykowego bydgoskiej komendy. W jego mieszkaniu zabezpieczyli marihuanę, amfetaminę oraz 3CMC. Łącznie ponad 1,5 kg narkotyków

– Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową i Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy ponownie uderzyli w podziemie narkotykowe – informuje kom. Przemysław Słomski z Biura Prasowego KWP w Bydgoszczy. – Tym razem namierzyli i zatrzymali mieszkańca powiatu bydgoskiego. Wszystko zaczęło się od ustaleń policjantów. Pracujący nad sprawą funkcjonariusze podejrzewali, że typowany przez nich mężczyzna może posiadać zakazane środki psychoaktywne i psychotropowe. Następnie przystąpili do działania. – We wtorek (8.03.2022) rano pojechali pod wytypowany adres do jednej z miejscowości w powiecie bydgoskim. Policjanci zauważyli podejrzewanego przed domem. Następnie wylegitymowali go i weszli z nim do środka budynku. Tam, po przeszukaniu pomieszczeń, znaleźli woreczki z zielonym suszem roślinnym oraz ze zbryloną żółtą i białą substancją – dodaje mundurowy.

Wstępne badania narkotesterem wykazały, że zabezpieczone środki to marihuana, amfetamina oraz 3CMC. Łącznie ponad 1,5 kg narkotyków. Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli kilkanaście tysięcy złotych w gotówce. Do sprawy zatrzymali podejrzewanego 31-latka. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

– Dalej sprawą zajęli się śledczy z Koronowa, którzy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanemu zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków – mówi kom. Słomski. – Następnie doprowadzili podejrzanego do prokuratury, gdzie oskarżyciel po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt.

Wczoraj (10.03.2022) sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące. Teraz zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. KWP w Bydgoszczy

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie